2

NK Olimpija NK Olimpija NK Mura Prva liga Telekom Slovenije

Petek, 23. 11. 2018, 23.24

Poročilo s tekme Olimpija : Mura

Olimpija in Green Dragons že slavili zmago, ko je dvakrat pičil 19-letni Horvat #video

2

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 17. krogu Prve lige Telekom Slovenije remizirali z Muro z 2:2 (1:0).

NK Olimpija, navijači
Sportal Nogometni praznik v Stožicah, kamor bodo drli tudi skavti #video

Navijaška skupina Olimpije Green Dragons je ob praznovanju 30. obletnice delovanja pred tekmo pripravila posebno koreografijo. Del tega je bil tudi prižig zelenih bakel, katerih megla je prekrila zelenico, zato se je tekma začela z nekaj minutno zamudo. S tribun se je sicer celo tekmo slišalo glasno navijanje navijačev obeh ekip, saj so tudi gostujoči nogometaši v Stožicah imeli bučno podporo.

Tekmo drugo in tretjeuvrščene ekipe so bolje začeli domači, ki so imeli ob praznovanju navijačev posebne drese. V 8. in 23. minuti je imel priložnost Rok Kronoveter, a je ob prvem strelu žoga zletela čez gol, drugo priložnost pa je Matko Obradović obranil. V 27. minuti je do lepe priložnosti prišel nogometaš Mure Rok Sirk, a je strel zletel preko vrat.

Fotogalerija s tekme, fotograf Žiga Zupan/Sportida:

1 / 25

V 40. minuti pa je Olimpija uspela kronati manjšo premoč na igrišču. Kronoveter je znova prišel do strela izven kazenskega prostora, tega je Obradović obranil, a je potem odbitek v gol za svoj osmi zadetek v sezoni pospravil Andreas Vombergar.

Mura je v 47. minuti, potem ko je Kronoveter na sredini izgubil žogo, imela polprotinapad, a ga ni izkoristila, strel Žana Karničnika je blokiral Branko Ilić.

V 57. minuti je prišlo do najbolj sporne situacije na tekmi. Rok Sirk je padel v kazenskem prostoru po rahlem stiku z vratarjem Olimpije Aljažem Ivačičem, a je igralec Mure dobil rumeni karton zaradi simuliranja prekrška.

Za Olimpijino povišanje vodstva je v 68. minuti z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora zadel Stefan Savić. Žoga je zletela v levi zgornji kot Murinega gola.

Videti je bilo, da je tekma odločena, a se borbeni nogometaši Mure niso predali. V 89. minuti je z bližine po preigravanju zadel Tomi Horvat in tako vlil nekaj upanja svojim soigralcem.

Muraši so nato še bolj pritisnili in v tretji minuti sodnikovega dodatka je znova zadel Horvat za končnih 2:2 in delitev točk.

Nogometaši Mure ostajajo neporaženi še na tretji zaporedni tekmi, Olimpija pa je neporažena že od petega kroga - takrat je bil boljši Maribor.

Olimpija bo v 18. krogu prihodnjo soboto gostovala v Kidričevem, Mura pa bo dan pozneje gostila Celje.

Olimpija : Mura 2:2 (1:0)

Stadion Stožice, gledalcev 8800, sodniki: Perić, Žunič (oba Kranj) in Friš (Sladki Vrh).

Strelci: 1:0 Vombergar (40.), 2:0 Savić (68.), 2:1 Horvat (89.), 2:2 Horvat (90.).

Olimpija: Ivačič, Bagnack, Ilić, Maksimenko, Štiglec, Putinčanin, Tomić, Suljić (od 85. Črnic), Kronaveter, Savić (od 89. Lupeta), Vombergar (od 87. Lendrić).

Mura: Obradović, Šturm, Maruško, Bošković, Peričić, Lorbek, Kozar (od 79. Horvat), Karničnik (od 74. Čerimagić), Kouter, Šušnjara (od 85. Maroša), Sirk.

Rumeni kartoni: Bagnck; Kozar, Sirk, Lorbek, Šturm.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Stožicah:

Konec tekme!

93. minuta: GOOOL! 2:2! Spet je v polno zadel Tomi Horvat! Rezervist je po veliki zmedi v Olimpijni obrambi zadel še enkrat in Stožice zavil v črno.

Drugi zadetek Horvata:

89. minuta: GOOOL! 2:1! Ni še konec! Muro je v zadnjih minutah tekme priključil z izjemnim prodorom rezervist Tomi Horvat.

Prvi zadetek Horvata:

Padel je nov rekord sezone, V Stožicah se je zbralo 8800 gledalcev:

V dvoboju Nina Kouterja in Marka Putinčanina jo je skupil mladi pobiralec žog. Z njim je vse v redu:

68. minuta: GOOOL! 2:0! Zadel je Stefan Savić! Avstrijec si je lepo namestil strel, nato pa z odličnim udarcem matiral Obradovića, ki je bil povsem brez moči. Stožice so poskočile od sreče.

Mojstrovina Savića:

61. minuta: Nešportno vedelje Green Dragonsov! Kazenski prostor vratarja Mure so napolnili z gorečimi baklami. Tekma je bila za nekaj minut prekinjena.

Green Dragons ga biksajo tudi na rojstni dan:

56. minuta: Mura je odlično izigrala obrambo Olimpije, sam se je pred vratarjem Olimpije znašel Sirk, ki pa ga je domnevno Ivačič podrl.

Sodnik Perić se je po posvetu s sodnikom za ljubljanskimi vrati, Matejem Jugom, odločil, da napadalcu Mure pokaže rumeni karton za simuliranje. Muraši so povsem izgubili živce, a ostalo je pri prvotni odločitvi.

Sporna situacija v kazenskem prostoru:

Je vratar Olimpije storil prekršek za najstrožjo kazen?

Oddanih 290 glasov

49. minuta: Le minuto kasneje je poskušal še Matic Maruško, a ostalo je pri vodstvu domačih.

48. minuta: Po napaki Kronavtera na sredini igrišča so Muraši stekli v protinapad. Na koncu je v samostojni akciji poskušal Žan Karničnik, njegov poskus pa je v zadnjem trenutku blokiral kapetan zelenih, Branko Ilić.

Mura je odlično odprla drugi polčas:

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

40. minuta: GOOOL! 1:0! Zadel je Andres Vombergar! Akcijo je ponovno začel razpoloženo Kronaveter, ki je natančno streljal, njegov strel je Obradović še odbil, a le do Argentinca slovenskih korenin, ki je v svojem slogu hladnokrvno zaključil.

Olimpija povedla po zadetku Vombija:

27. minuta: Kakšna priložnost za Muro! Po odbijanju žoge v kazenskem prostoru Olimpije, je do strela prišel vroči Rok Sirk, ki pa je z odličnega položaja žogo poslal čez vrata Aljaža Ivačiča.

Zapravljena velika priložnost Mure:

23. minuta: Dočakali smo prvi strel v okvir vrat. Spet je poskušal Kronaveter, a je njegov strel letel po sredini, Obradović pa je žogo brez težav ujel.

20. minuta: Do zdaj smo v Stožicah videli bolj malo akcije, zato pa je toliko bolj zanimivo, kjer navijači tekmujejo, kdo bo bolj glasen.

8. minuta: Olimpija je nevarbnejša. Preti prek Roka Kronavetra, ki je že davkrat sprožil proti vratom Mure. Še posebej lep je bil tisti v osmi minut, a je žoga švignila čez prečko Matka Obradovića.

Začetek tekme!

Začetni postavi:

19.14: Za pravico v Stožicah po skrbelo šest sodnikov. Glavni sodnik bo Dragoslav Perić.

19.10: Olimpija bo nocoj na dresih nosila napis Green Dragons in številko 30. Najbolj zvesti navijači Olimpije so pred časom slavili 30 let obstoja.