Nedelja, 8. 3. 2020, 20.07

Druga liga, 20. krog

Gorica se je opekla v Dobu, Koper ušel na +3

Domžale Gorica | Gorica je v nedeljo ostala praznih rok v Dobu in povečala zaostanek za Koprom na -3. | Foto Vid Ponikvar

V petek se je začel drugi del sezone tudi v drugi nogometni ligi. V uvodnem srečanju spomladanskega dela je Nafta na Ptuju z 1:0 ugnala Dravo. Jesenski prvak Koper, ki ne skriva visokih ciljev, je v soboto na Bonifiki presenetljivo proti Brežicam osvojil le točko (1:1), a je najbližji zasledovalec Gorica v nedeljo izgubil na gostovanju pri Dobu (0:2), s tem pa zapravil priložnost, da bi ujel kanarčke.

Na uvodni tekmi 20. kroga je Nafta v gosteh premagala Dravo z 1:0. Edini gol na tekmi je dosegel Žiga Živko v 52. minuti. Lendavčani so po zmagi začasno preskočili Fužinar in zasedajo četrto, medtem ko Drava ostaja na 11. mestu.

Nastja Čeh
Sportal Nastja Čeh: Žal imamo v Sloveniji velik problem

Sobota je postregla s petimi tekmami. Jesenski prvak Koper se je predstavil na Bonifiki, kjer pa mu je načrte prekrižala zasedba Brežic. Posavci tesno sodelujejo z Olimpijo, ta pa jim je posodila kar nekaj obetavnih nogometašev, ki jih vodi nekdanji slovenski reprezentant Simon Sešlar. Posojeni napadalec zmajev Adam Jakupović je tako v 53. minuti poskrbel za vodstvo v Kopru, pet minut pozneje pa je najboljši strelec Koprčanov v tej sezoni Edi Baša postavil končni rezultat 1:1.

Drugouvrščena Gorica je v nedeljo gostovala v Dobu. Dobljane po novem vodi stari znanec 1. SNL Dejan Djuranović, v uvodnem spomladanskem nastopu pa je vknjižil velik uspeh, saj so njegovi varovanci zmagali z 2:0.