Nedelja,
17. 6. 2012,
12.02

Osveženo pred

8 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

olimpijske igre

Nedelja, 17. 6. 2012, 12.02

8 let, 7 mesecev

Vstopnice preprodajali po destkratni ceni

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Mednarodni olimpijski komite (MOK) je uvedel nujno preiskavo v zvezi s škandalom vezanim na olimpijske vstopnice za letošnje igre v Londonu, ki bodo od 27. julija do 12. avgusta.

Po poročanju časnika Sunday Times so funkcionarji nacionalnih olimpijskih komitejev in uradni prodajalci vstopnice preprodajali tudi po destkratni ceni. Le pet tednov pred igrami se je izvršni odbor MOK na izrednem zasedanju zato odločil za vrsto ukrepov in preiskavo proti osumljenim prodajalcem in članom nacionalnih komitejev, vse znane podatke pa je že posredoval tudi svoji etični komisiji.

"Vse te obtožbe jemljemo zelo resno," so sporočili iz MOK in napovedali najstrožje predvidene kazni, če se bodo obtožbe izkazale za resnične. Kot pišejo pri britanskem časniku, naj bi uradni predstavniki nacionalnih olimpijskih komitejev in prodajalci vstopnic ponujali vstopnice za najbolj zanimive dogodke, kot denimo finale moškega teka na 100 metrov, po desetkratniku osnovne cene. Posebej pod drobnogledom so predstavniki nacionalnih komitejev, saj je slednjim prepovedano, da bi vstopnice prodajali izven svoje domovine, ali jih ponujali posrednikom. Kot pa je pokazala preiskava, je bilo kar 27 takšnih funkcionarjev, ki so bili pripravljeni sodelovati pri preprodaji, neuradno se govori celo o preprodaji večtisoč vstopnic v 54 državah.

Nazadnje je pred tremi tedni odstopil generalni sekretar ukrajinskega nacionalnega komiteja Vladimir Geraščenko, katerega so s skrito kamero posneli novinarji BBC, ki je bil pripravljen sodelovati pri domnevni preprodaji vstopnic. Predsednik ukrajinskega nacionalnega komiteja, Sergej Bubka ga je nato suspendiral. Preprodajalcem pa grozi tudi tudi britansko pravosodje, saj je na Otoku tovrstna preprodaja prepovedana, storilcem pa grozi denarna kazen v višini približno 25.000 evrov.