6 let, 11 mesecev

olimpijske igre Peter Kauzer Jani Brajkovič

Torek, 31. 7. 2012, 20.19

Trije dotiki in Kauzer je le šesti, Brajkovič 10.

Kajakaš Peter Kauzer je bil najboljši v polfinalu, v finalu olimpijskih iger pa je trikrat zadel vratca in osvojil šesto mesto. Kolesar Jani Brajkovič je na kronometru osvojil 10. mesto.

Dvakratni svetovni prvak Peter Kauzer ostaja le svetovni prvak. Tako kot v Pekingu ga je polomil tudi v Londonu. Tokrat šele v finalu (v polfinalu je bil najhitrejši), ko je dotaknil troje vratc in z zaostankom sedmih sekund in 58 stotink zasedel šesto mesto. Zadel je že tretja vratca, nato pa ga je bržkone zajela panika in sledile so nove napake. Zlato kolajno si je priboril Italijan Daniele Molmenti.

"Razočaranje je veliko," je v prvi izjavi dejal Kauzer. "Čoln zgoraj ni dobro stekel. V tretjih vratcih sem udaril. To so olimpijske igre, zato sem šel potem na vse ali nič. Ni šlo. Skoraj sem se še prevrnil in začelo se je vse podirati. Tako pač je. S šestimi kazenskimi minutami si nimam kaj pomagati."

V kolesarstvu je bil na programu kronometer. Na 44 kilometrov dolgi progi je Jani Brajkovič zasedel deseto mesto. Za zmagovalcem Britancem Bradleyjem Wigginsom je zaostal tri minute in pol.

Raša Sraka Vuković je v repasažu izgubila proti Kolumbijki Yuri Alvear in osvojila končno sedmo mesto.

V lokostrelstvu se je slovenski predstavnik Klemen Štrajhar (58 v kvalifikacijah) pomeril s Kitajcem Daijem Xiaoxiangom, sedmouvrščenim v kvalifikacijah, in v treh setih izgubil s 6:0. Mladi Slovenec je desetico "ustrelil" enkrat, Kitajcu pa je v sredino tarče uspelo ustreliti kar šestkrat.

Prva je bazen dopoldan preizkusila najmlajša članica slovenske odprave 15-letna Nastja Govejšek, ki je bila v tretji skupini na 100 m prosto tretja s časom 56,21, skupno pa je končala na 28. mestu. Na 200 m prsno je nastopila Tanja Šmid, s časom 2:32,19 pa je v drugi skupini zasedla zadnje, sedmo mesto, kar je bilo daleč od napredovanja. Na 4 x 200 m je slovenska bronasta štafeta z letošnjega EP v postavi Sara Isakovič, Anja Klinar, Urša Bežan in Mojca Sagmeister plavala 8:04,69, kar je bilo dovolj za končno 14. mesto.

V jadralskem razredu laser je na 33. mesto nazadoval Karlo Hmeljak.

Tekom dneva bodo podelili 20 kompletov kolajn. V plavanju se bodo ob 20.30 začele finalne odločitve za moške na 200 m prsno in 100 m prosto ter za ženske na 200 m delfin in 4 x 200 m prosto.