20.59

8 let, 2 meseca

Sobota, 28. 7. 2012, 20.59

Lochte prepričljiv, Phelps razočaral s četrtim mestom

Američan Ryan Lochte je prvi olimpijski zmagovalec v plavanju. Na prvi finalni odločitvi plavalnega sporeda v Londonu je Lochte prepričljivo slavil na 400 metrov mešano s časom 4:05,18.

Srebro je osvojil Brazilec Thiago Perreira (4:08,86), bron pa je pripadel Japoncu Kosukeju Haginu (4:08,94). Za razočaranje pa je poskrbel drugi Američan v finalu Michael Phelps. Ameriški plavalni zvezdnik je imel že v predtekmovanju precej težav in se je v finale uvrstil šele kot osmi. V boju za medalje je bil blizu Lochteju le do polovice tekme, nato pa je močno popustil in po zlatih kolajnah v tej disciplini v Atenah 2004 in Pekingu 2008 je bil tokrat njegov dosežek 4:09,28 dovolj le za četrto mesto.