2 leti, 2 meseca

Soči 2014 curling Kanada

Petek, 21. 2. 2014, 17.15

Kanadčani "pometli" s tekmeci v curlingu

Kanadčani so osvojili zlato medaljo v curlingu tudi v moški konkurenci. V finalu olimpijskih iger v Sočiju so gladko z 9:3 odpravili Veliko Britanijo.

Kanada je tako prvič na enih igrah osvojila zlato v obeh konkurencah. Zadovoljni so bili tudi Britanci, ki so osvojili prvo olimpijsko medaljo v curlingu, potem ko se je ta šport vrnil v olimpijski program leta 1998 v Naganu. Bron so osvojili Švedi, ki so s 6:4 po podaljšku premagali Kitajce.

Kanadčani so osvojili še tretjo zaporedno zlato olimpijsko medaljo, kot pravijo, so se nasprotnikom tako maščevali za kritike, ki so jih bili deležni zaradi svoje igre. Britanski trener Soren Gran je namreč kanadski slog igranja označili za agresivnega.

Ryan Harnden, eden od dveh bratov Harnden v kanadski ekipi, je dejal, da so za kritike Britancev vedeli. "To nas je absolutno podžgalo. Zaradi tega sicer nismo bili jezni ali kaj podobnega, ampak smo igrali še boljše," je dejal. Kot pravi, so zelo čustvena ekipa. "Vedno bomo takšni. Mislim, da je to dobro za igro," je dodal.

Kanadčani so tako osvojili že tretje zaporedno zlato na olimpijskih igrah, "hat-trick", v finale pa so se uvrstili na vsakem turnirju, odkar se je curling v Naganu leta 1998 znova uvrstil na olimpijske igre.