olimpijske igre Tokio 2020 Neisi Patricia Dajomes Barrera dviganje uteži

Nedelja, 1. 8. 2021, 15.31

Dviganje uteži, do 76 kg (ženske)

Po Carapazu v Tokiu pisala zgodovino še njegova rojakinja

Neisi Patricia Dajomes Barrera | Neisi Patricia Dajomes Barrera je prva Ekvadorka z zlato olimpijsko medaljo. | Foto Reuters

Neisi Patricia Dajomes Barrera je prva Ekvadorka z zlato olimpijsko medaljo.

Ekvadorka Neisi Dajomes je v dviganju uteži v Tokiu osvojila naslov olimpijske prvakinje v kategoriji do 76 kg. Triindvajsetletna Južnoameričanka je skupno dvignila 263 kg, od tega 118 v potegu in 145 v sunku. Drugouvrščena Američanka Katherine Elizabeth Nye je zaostala 14, tretjeuvrščena Mehičanka Aremi Fuentes Zavala pa 18 kg.

slovenska košarkarska reprezentanca Španija OI Tokio
Sportal Slovenci po drami strli Špance in osvojili prvo mesto, atleta uspešna v kvalifikacijah

Ekvador je prvič v zgodovini olimpijskih iger na enem tekmovanju osvojil dve zlati medalje. Ekvadorka Neisa Dajomes je v deželi vzhajajočega sonca osvojila drugo zlato kolajno za Ekvador. Za prvo je poskrbel kolesar Richard Carapaz na cestni dirki, ko je lanski in letošnji zmagovalec dirke po Franciji Tadej Pogačar osvojil odličje bronastega leska.

Prvo zlato medaljo za Ekvador je v Tokiu osvojil Richard Carapaz. Na zmagovalnem odru mu je družbo delal tudi slovenski junak Tadej Pogačar. | Foto: Reuters Prvo zlato medaljo za Ekvador je v Tokiu osvojil Richard Carapaz. Na zmagovalnem odru mu je družbo delal tudi slovenski junak Tadej Pogačar. Foto: Reuters

Dajomesova je tako postala prva Ekvadorka z zlato olimpijsko medaljo, omenjena južnoameriška država pa je v zgodovini olimpijskih iger osvojila tri zlate medalje. Poleg Dajomesove in Carapaza se je olimpijskega naslova pred 25 leti v Atlanti v hitri hoji na 20 km razveselil še Jefferson Perez.