19.27

4 leta, 3 mesece

Thermometer Blue 1,66

1

slovenska odbojkarska reprezentanca prijateljske tekme Alberto Giuliani Nizozemska Tokio 2020

Ponedeljek, 30. 12. 2019, 19.27

Prijateljska tekma z Nizozemsko (1.)

Nizozemci pokazali več od srebrnih odbojkarjev: Navajen sem, da igrajo dobro #video

Uroš Iskra

1

Slovenija Nizozemska odbojka | Slovenci so na prvi pripravljalni tekmi priznali premoč Nizozemcem, ki so v Stožicah slavili s 3:0 v nizih. | Foto Siniša Kanižaj/Sportida

Slovenci so na prvi pripravljalni tekmi priznali premoč Nizozemcem, ki so v Stožicah slavili s 3:0 v nizih.

Slovenska odbojkarska reprezentanca je na prvi pripravljalni tekmi pred kvalifikacijskim turnirjem za nastop na olimpijskih igrah v Berlinu (5.–10. januar) z 0:3 klonila proti Nizozemski, ki ravno tako lovi olimpijske sanje. Po hitro končani tekmi sta se selektorja odločila odigrati še četrti niz. Tega so s 25:23 dobili domači odbojkarji. Slovenci in Nizozemci se bodo pred odhodom v Nemčijo udarili še dvakrat. Drugo srečanje bo na sporedu že na silvestrovo, tretja pa 2. januarja v mariborski dvorani Tabor, odprta bo tudi za javnost.

Klemen Čebulj
Sportal Daleč od tega, da bi razmišljali le o maščevanju #video

Po velikem septembrskem uspehu, ko so Slovenci na domačem EuroVolleyju osvojili srebrno odličje, je pred četo Alberta Giulianija nova pomembna misija. Slovenci bodo med 5. in 10. januarjem lovili vstopnico za Tokio 2020, še pred odhodom v Nemčijo pa čakajo trening tekme z Nizozemsko. Prvo so v Stožicah odigrali že v ponedeljek.

Nekaj akcij s prve tekme v Stožicah:

Slovenski selektor Alberto Giuliani je obračun s tulipani začel v postavi Dejan Vinčić, Alen Pajenk, Jan Kozamernik, Mitja Gasparini, Klemen Čebulj, Tine Urnaut in Jani Kovačič. Nizozemci, kjer ima glavno besedo Kozamernikov soigralec pri Milanu Nimir Abdel-Aziz, je hitro pokazala, da tudi sama v Berlin ne odhaja le sodelovat, in v prvem nizu s 25:22 ugnala spremenjeno zasedbo Slovenije.

Rok Možič je prvo tekmo izpustil, saj se je za en dan v Mariboru pridružil mladinski reprezentanci na srednjeevropskem prvenstvu. | Foto: Uroš Iskra Rok Možič je prvo tekmo izpustil, saj se je za en dan v Mariboru pridružil mladinski reprezentanci na srednjeevropskem prvenstvu. Foto: Uroš Iskra

Alberto Giuliani po prvi tekmi s tulipani:

"Težko je karkoli reči po enem opravljenem treningu, moramo še počakati za resen komentar. Med tekmo sem tudi malce povzdignil glas, da bi fante zbudil, a ni šlo. Nekoliko sem razočaran, saj sem navajen, da moji fantje igrajo dobro, danes ni bilo tako. Čakata nas še dve tekmi proti Nizozemski, tudi ti dve bosta le preizkus kondicije, saj je v nasprotnem primeru nemogoče delati," je po porazu proti tulipanom povedal slovenski selektor.

Tudi drugi niz je Giuliani začel z enako postavo kot prvega. Tudi v tem smo gledali izjemno izenačeno predstavo, v sami končnici niza pa so bili spet bolj zbrani gostje in po zmagi s 25:23 povedli že z 2:0 v nizih.

Fotogalerija s tekme med Slovenijo in Nizozemsko (foto: Siniša Kanižaj / Sportida):

1 / 52

Italijanski strokovnjak je bil z igro svojih izbrancev vidno nezadovoljen. Pred začetkom tretjega dejanja je povzdignil tudi glas, a v začetno postavo ni posegal, v igri je pustil fante, ki so začeli tekmo. Na sredini niza sta tako kot ob koncu prvih dveh nizih v igro prišla Gregor Ropret in Tonček Štern, ki sta zamenjala Vinčića in Gasparinija. Tudi to ni prineslo preobrata in tudi tretji niz je romal v žep tulipanov.

Kljub izidu 0:3 sta se selektorja odločila, da odigrata še četrti niz. Giuliani je v igri zadržal Ropreta, na mesto sprejemalca je postavil Žigo Šterna, na korektorski položaj pa, zanimivo, Čebulja. Slovenci so izkoristili upad koncentracije pri gostih in hitro pobegnili za nekaj točk in jih kljub odličnemu zaključku gostov - s servisi je pretil Abdel-Aziz, ki je na koncu dosegel kar 28 točk - zadržali do konca (25:23).

Slovenija : Nizozemska 0:3 (-22, -23, -22; 23)

Prva postava Slovenija: Vinčić, Čebulj, Urnaut, Pajenk, Kozamernik, Gasparini, Kovačič

Slovenija: T. Štern 1, Pajenk 6, Kozamernik, 8, Gasparini, 6 Vinčić 1, Štalekar, Ž. Štern 2, Klobučar (L), Kovačič (L), Videčnik, Ropret 1, Urnaut 15, Čebulj 21; selektor: Giuliani

Nizozemska: Keemink 4, van Garderen, ter Horst 9, van der Ent, Dronkers (L), Maan 10, Plak 11, Gommans, Smit, Abdel-Aziz 28, van Solkema, van Maat 2, Parkinson 11, Andringa (L); selektor: Piazza

Se bo Slovencem uspelo uvrstiti na olimpijske igre v Tokio 2020?