Calcit Volley GEN-I Volley pokal challenge

Pokal Challenge, ženske, 1/16 finala (povratne tekme)

Bravo naše: Novogoričanke in Kamničanke v osmini finala pokala Challenge

GEN-I Volley | GEN-I Volley je tudi v gosteh deklasiral Finke. | Foto CEV

GEN-I Volley je tudi v gosteh deklasiral Finke.

Odbojkarice GEN-I Volleyja so zanesljivo napredovale v osmino finala pokala challenge. Potem ko so prvo tekmo proti finski Kangasali v Novi Gorici dobile s 3:0, so z istim izidom zmagale tudi v gosteh. Nizi so se tokrat končali na 17, 19 in 16. Malce več dela so imel Kamničanke, ki so v Bratislavi izgubila s 2:3, a že dva niza sta bila dovolj, da so se slovenske podprvakinje veselile napredovanje.

Varovanke Vasje Samca Lipicerja tudi v povratni tekmi proti finski ekipi iz Kangasale niso imele nikakršnih težav, od samega začetka pa do konca tekme so imele vse niti v svojih rokah. Gostiteljice so trikrat povedle le na začetku drugega niza, ki je bil tudi najbolj izenačen, saj so Finke po zaostanku 7:12 nato izenačile na 14:14, nato pa tekmicam dihale za ovratnik vse do končnice. A ta je zanesljivo pripadla Novogoričankam, ki so sicer gladko dobile tako prvi kot tretji niz, v katerem so dobile priložnost za igre tudi nekatere goriške igralke s klopi.

Novogoričanke so bile boljše v vseh elementih, največja razlika pa je bila v napadu, gostje so z blokom zelo dobro zaustavljale finske napade. Največ točk na tekmi je dosegla Lana Ščuka, ob 15 točkah je skupaj s soigralkami zelo dobro tudi sprejemala servise tekmic. Na drugi strani so imele Skandinavke kar nekaj težav z začetnimi udarci Tine Lipicer Samec.

Kangasala: Peit 5, Jalonen, Sievanen, Ruuska 4, Maekinen 1, Riikonen, Mutka, Heneline 8, Keskinen, Haenninen, Uiato, Viljanen, Tikka 6, Taylor 14.

GEN-I Volley: Ferlinc, Zbičajnik, Perić 2, Zaplotnik, Lucas 5, Velikonja Grbac 5, Kolbl 6, P. Blažič 6, Lipicer Samec 5, Zampedri, Grudina 7, Ščuka 15.

Kamničanke se bodo v osmini finala udarile z nemškim Aachenom, medtem ko Goričanke na svoje nasprotnice še čakajo. Pomerile se bodo z boljšim iz para med romunsko Timisoaro in madžarsko Vasas Obudo, za katero igra tudi Slovenka Darja Eržen. Po prvi tekmi so v boljšem položaju Madžarke.

Dva niza v Bratislavi sta bila dovolj

Slovenija bo imela v osmini finala ženske konkurence pokala challenga dva predstavnika. GEN-I Volleyju se je pridružil še Calcit, ki je imel nekoliko težje delo od Novogoričank. Pred tednom je z odlično igro na Slovaškem zmagal prepričljivo s 3:0, v vseh nizih vprašanja o zmagovalcu ni bilo. A že takoj je bilo jasno, da povratna tekma ne bo le formalnost, da je Slavia kljub zanesljivemu porazu dovolj dobra ekipa, da se Kamničankam ob njihovem slabšem dnevu lahko oddolži.

Kamničanke so na povratni tekmi izgubile, a ta poraz ni bolel. | Foto: Klemen Brumec Kamničanke so na povratni tekmi izgubile, a ta poraz ni bolel. Foto: Klemen Brumec

In to je tudi dokazala. V prvem nizu je sicer spet naredila preveč napak, isto velja za začetek drugega, nato pa je vendarle našla ritem, začela groziti tekmicam in izenačila na 1:1. Toda gostiteljice so v tretjem nizu, predvsem v njegovi drugi polovici, vendarle dokazale, da so boljše, prišle do vodstva z 2:1 in že takrat je bilo jasno, da bodo napredovale. Trener Gregor Rozman je nato v igro poslal nekatere rezervistke, ki niso igrale slabo, toda niza sta vseeno pripadla Slovakinjam.

Calcit Volley: Valenčič 3, Kotnik 5, P. Marušič 5, Š. Marušič 3, Mihalinec 4, Pogačar 2, Kostić 16, Zatković 9, Janežič, Charuk 10, Kaker 11, Zorman 5.

Slavia Bratislava: Fričova 9, Šepelova 14, Nelson 5, Herdova 7, Kvasnova 18, Škrlecova, Körmendyova 10, Rehakova 4, O'Neill 17, Magdinova.