Jenisej Krasnojarsk Nova KBM Branik pokal CEV

Sreda, 7. 2. 2018, 20.28

Pokal CEV, 1/8 finala, ženske

Bankirke in Eva se poslavljajo, Saša ostaja v igri

Nova KBM Branik | Foto CEV

Odbojkarice Nove KBM Branika so tudi na povratni tekmi osmine pokala pokala CEV priznale premoč ruskim predstavnicam Jenisejem iz Krasnojarska. Rusinje so že doma zmagale 3:0 in Slovenke izločile z nadaljnjega tekmovanja.

Odbojkarice Jeniseja iz Krasnojarska so si že na prvi tekmi z zmago s 3:0 na stežaj odprle vrata v osmino finala pokala Cev. V Maribor so prišle po dva niza, s katerima bi si dokončno zagotovile napredovanje, ko so povedle z 2:0, pa je trener gostij Sergej Holotov zamenjal postavo in priložnost ponudil še preostalim igralkam. To so Mariborčanke izkoristile, osvojile niz in se dostojno poslovile od omenjenega evropskega tekmovanja.

Nova KBM Branik: Mlakar 18, Košenina, Kaučič 4, Sužnik, Bračko 4, Vovk 14, Najdič 6, Milosavljević 1, Sobočan 9, Jerala 3, Pintar 5, Blagne, Koskelo, Krajnc 1.

Jenisei Krasnojarsk: O. Jefimova 1, Manzjuk 9, J. Efimova 4, Bondar 9, Krjučkova, Malik 13, Frolova, Čaplina 10, Ščeglova 6, Molocova 6, Kondraškina, Peretjatko 2, Simonenko 3.

Ob Mariborčankah se je poslovila tudi Eva Mori, ki je s svojim Beziersom morala priznati premoč Belorusinjam, v igri pa ostaja Saša Planinšec. Njen Dresdner je bil tudi na drugi tekmi močnejši od švicarskega predstavnika.