31. 8. 2012,
8.03

Tim Matavž Vid Belec Haris Vučkić

Petek, 31. 8. 2012, 8.03

V četrtek so bile na sporedu številne tekme v ligi Europa. Poleg Mure, ki je izpadla proti Laziu, smo videli še nekaj slovenskih nastopov. Najbolj sta nase opozorila Tim Matavž in Haris Vučkić.

Najprej v Eindhoven. Tam je PSV v ekshibiciji v povratni tekmi dodatnih kvalifikacij za ligo Europa gostil črnogorsko ZETO. Ekshibicija zato, ker so Nizozemci že na prvi tekmi v Podgorici zmagali s 5:0. Vse je bilo torej že odločeno, kar pa PSV ni odvrnilo od tega, da je še enkrat ponižal goste. Zmagal je kar z 9:0, najbolj pa se je izkazal prav slovenski reprezentant Tim Matavž, ki je zadel že na prvi tekmi. Mladi napadalec, ki je imel na začetku sezone nekaj težav pri novem trenerju PSV Dicku Advocaatu, si je očitno povrnil zaupanje trenerja, saj je tudi tokrat igral 90 minut. In glede na to, v kakšni luči se je predstavil, bo tako tudi na naslednji tekmi. Najprej je po 15 minutah igre zadel za 3:0, po 27 za 4:0 in po 63 za 6:0. Prispeval je tudi podajo za končnih 9:0, ko je zadel Georginio Wijnaldum.

Haris Vučkić pri Newcastle Unitedu, ki je na St. James Parku gostil Atromitos, in Vid Belec pri milanskem Interju, ki je igral proti Vasluiju, sta priložnost dobila po sili razmer. Prvi po poškodbi Ryana Taylorja po enajstih minutah igre, že deset minut za tem pa zabil edini gol na tekmi. Igral je do zadnje minute. Mladi vratar Belec pa je debi v dresu Interja, pri katerem Samir Handanović zaradi poškodbe še ni igral, dočakal po 33 minutah igre na San Siru, ko je bil izključen Luca Castellazzi. Že v naslednji minuti je skušal ubraniti enajstmetrovko, a mu ni uspelo. Gostje so zadeli za vodstvo 1:0. Potem je sledilo izenačenje, enajst minut pred koncem so gostje spet zadeli, v sodnikovem podaljšku pa je končni izid 2:2 postavil Fredy Guarin. Tako Newcastle kot Inter sta napredovala v skupinski del. Inter s skupnim izidom 4:2 in Newcastle pa z 2:1.

Na delu je bilo še nekaj klubov, pri katerih si kruh služijo slovenski nogometaši. Legia Varšava je izgubila v gosteh pri Rosenborgu z 1:2 in izpadla s skupnim izidom 2:3, Marko Šuler pa spet ni dobil priložnosti za igro. Šerif iz Tiraspola je remiziral brez zadetkov v Marseillu in izpadel (poraz z 1:2 na prvi tekmi). Miral Samardžić je za goste igral vso tekmo, Tadeja Apatiča ni bilo v kadru. Slask iz Vroclava je doživel nov poraz proti Hannovru, tokrat je v Nemčiji izgubil z 1:5 (skupno 4:10). Rok Elsner je igral do 82. minute, ko ga je zamenjal Dalibor Stevanović.