20.28

7 let, 11 mesecev

Mario Götze Rok Kronaveter

Nedelja, 11. 8. 2013, 20.28

Evropski in nemški prvak Bayern je v nedeljo gostoval pri najboljšem madžarskemu klubu Györ ETO. Na srečanju je v dresu Bavarcev debitiral nekdanji as Borussie Dortmund Mario Götze. Na izjemen način.

Štadion ETO Park je bil v nedeljo razprodan. Okrog 16.000 gledalcev je spremljalo gostovanje najboljšega evropskega kluba, ki pod vodstvom Josepa Guardiole ni nastopil z uradno enajsterico. Utrujenost zaradi petkovega krstnega nastopa v bundesligi in zmage nad Borussio Mönchengladbach (3 : 1) je preprečila, da bi se madžarskemu občinstvu na prijateljskem srečanju predstavili vsi prvokategorniki bavarskega stroja, je pa prvič dres Bayerna oblekel Mario Götze. Enaindvajsetletni nemški zvezdnik je s prestopom iz Dortmunda v München, vrednem 37 milijonov evrov, požel val ogorčenja pri navijačih rumeno-črnih, zaradi poškodbe, ki mu je preprečila tudi nastop v finalu lige prvakov, pa je prvič za Bayern po večmesečni odsotnosti zaigral šele v nedeljo. V igro je vstopil v 60. minuti, na prvi zadetek pa čakal le tri minute. Med strelce se je vpisal še v izdihljajih srečanja in dodal piko na i prepričljivi zmagi Bayerna, pa čeprav so Bavarci po prvem polčasu še izgubljali.

Dva zadetka je dosegel še švicarski reprezentant Xherdan Shaqiri. Na rezervni klopi so sedeli štirje nogometaši druge ekipe Bayerna, med njimi tudi Tobias Schweinsteiger, mlajši brat Bastiana. Tobias je dočakal priložnost in odigral 16 minut, Bastian je počival.

Na srečanju je nastopil tudi slovenski legionar v vrstah Györa. Rok Kronaveter je pri madžarskem prvaku vstopil v igro v 52. minuti, igrišče pa zapustil 24 minut kasneje, saj je želel domači trener nastop na nepozabnem spektaklu zagotoviti vsem igralcem.