18.00

4 leta, 11 mesecev

Mustafa Nukić Dušan Kosič

Nedelja, 15. 9. 2013, 18.00

Nogometaši kranjskega Triglava so v 9. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali novomeško Krko z 1:0 (0:0).

V Kranju so gledalci spremljali derbi začelja prvenstvene lestvice. Domači Triglav, ki doslej še ni okusil slasti zmage, je gostil predzadnjo Krko. Dolgo časa je kazalo, da Kranjčanom tudi tokrat ne bo uspelo dobiti polnega izkupička, a v izdihljajih tekme je Mustafa Nukić le poskrbel za prvo Triglavovo zmago in točkovni priključek s Krko.

Ekipi v prvem polčasu nista navdušili gledalcev. Malce več od igre so vsaj uvodoma imeli domačini, ki pa si česa več od nekaj polpriložnosti in bolj ali manj nenevarnih strelov niso priigrali. Na drugi strani Novomeščani niso niti enkrat sprožili proti vratom domačih, šele v 45. minuti je Luka Volarič žogo poslal mimo gola.

V uvodu drugega polčasa, natančneje v 50. minuti, so imeli gostitelji na voljo najstrožjo kazen, ko je prekršek nad Luko Majcnom storil Jaka Ihbeisheh. Za strel z bele točke se je odločil Davor Bubanja, a zatresel prečko. Še naprej so bili podjetnejši izbranci Dušana Kosića, v 69. in 74. minuti pa sta na drugi strani poskusila Anže Košnik dvakrat in Adnan Bešić, toda tudi onadva neuspešno.

V končnici tekme so Kranjčani spet postali konkretnejši, a posebno nevarnega strela ni uspelo sestaviti ne Klemnu Šturmu v 85. ne Bubanji v 87. minuti. Zato pa ga je sprožil Mustafa Nukić v 89. minuti. In to tako dobrega, da je zadostoval za zmagoviti zadetek. Nukić je lepo sprejel podajo v globino, se znašel sam pred Matkom Obradovićem in ga ugnal.

Triglav bo v 10. krogu prihodnjo soboto gostoval v Novi Gorici, Krka pa bo isti dan gostila Koprčane.