6.55

Etien Velikonja Rio Ave

Nedelja, 13. 4. 2014, 6.55

Velikonja dočakal prvenec na Portugalskem (video)

Slovenski nogometaš Etien Velikonja je zabil prvi gol v portugalski ligi, potem ko se je v soboto v dresu Rio Aveja vpisal med strelce na prvenstveni tekmi.

Vse odkar je pred dvema sezonama iz Maribora prestopil v Cardfiff City se Etien Velikonja, nekdanji reprezentant, ne znajde najbolje. V Angliji ni igral skorajda nič, zato je januarja letos kot posojen nogometaš tega člana angleške premier lige prestopil na Portugalsko.

Okrepil je Rio Ave, a tudi tam ni dočakal prave priložnosti za igro. Vsaj za zdaj. Morda bo po novem drugače, saj je primorski napadalec v soboto zatresel mrežo pri domačem porazu proti Olhanenseju. Po dvanajstih minutah igre je zadel za vodstvo Rio Aveja z 1:0, a so potem domači nogometaši prejeli dva gola in ostali praznih rok. Velikonja je igral od prve do zadnje minute.

To je bil šele njegov četrti prvenstveni nastop za Rio Ave v tej sezoni in sploh prvi, na katerem je igral vso tekmo. Rio Ave je trenutno na enajstem mestu 16 članske elitne portugalske lige.