7 let, 12 mesecev

Prva liga Telekom Slovenije NK Maribor NK Maribor NK Olimpija NK Olimpija NK Koper NK Krško NK Zavrč NK Domžale NK Krka NK Celje NK Rudar ND Gorica

Nedelja, 2. 3. 2014, 10.33

Večni derbi ponudil vse, samo zmagovalca ne

Na derbiju zaostalega 15. kroga Prve lige Telekom Slovenije v Stožicah nismo dobili zmagovalca. Maribor je že vodil z 2:0, a je Olimpiji na krilih izjemnega Andraža Šporarja na koncu uspelo izenačiti.

Težko pričakovani večni derbi se ni začel po željah Ljubljančanov, saj so že po dvajsetih minutah gostje sredi Stožic vodili z 2:0, zadela sta Gregor Bajde in Petar Stojanović, a je še v prvem polčasu Olimpijine upe z znižanjem na 1:2 ohranil Andraž Šporar, ki je napovedal v drugem delu še borbo na zmago.

Zmaji so v drugi polčas vstopili z veliko željo po izenačenju, ki pa ga ni in ni bilo. Tudi po izključitvi Petarja Stojanovića, branilca Maribora, domačini niso našli poti do vrat Jasmina Handanovića. Ko so že vsi mislili, da bodo državni prvaki v Maribor odpotovali s polnim izkupičkom, pa je v sodnikovem podaljšku še enkrat udaril Šporar in Olimpiji zagotovil točko ter ohranitev velikih sedmih točk na lestvici.