Thermometer Blue 0,08

Južnoameriško prvenstvo

Petek, 25. 6. 2021, 9.04

V četrtfinalu tudi Urugvaj in Paragvaj

Edinson Cavani | Edinson Cavani je dosegel že 52. zadetek v državnem dresu. Za rekorderjem Luisom Suarezom (64) zaostaja 12 zadetkov. | Foto Reuters

Nogometaši Urugvaja in Paragvaja so se v skupini A krog pred koncem predtekmovanja že uvrstili v četrtfinale južnoameriškega prvenstva. Urugvajci so v četrtem krogu v Cuiabi z 2:0 premagali Bolivijce, Paragvajci pa so bili v Brasilii z istim izidom boljši od Čila. Zdaj je že jasno, da četrtfinala ne bo igrala Bolivija.

Sportal Kontroverzna zmaga Brazilije, Kolumbija jezna na sodnika

Zadnji krog, v katerem se bodo Urugvajci in Paragvajci pomerili med seboj, Argentina pa bo igrala z Bolivijo, bo tako odločal le o razvrstitvi, trenutno ima Argentina sedem, Paragvaj šest, Čile, ki je predtekmovanje že zaključil, pet, Urugvaj štiri, Bolivija pa je še brez točk.

Urugvajce, ki so bili proti Bolivijcem ves čas boljši tekmec, je v 40. minuti z avtogolom v vodstvo popeljal vratar Bolivije Carlos Lampe, v 79. minuti je po podaji mladega Facunda Torresa končni izid postavil Edinson Cavani. To je bil že njegov 52. gol za reprezentanco.

Paragvajci so izkoristili nekoliko manj zavzeto igro Čila, ki si je že pred tem zagotovil napredovanje. V 33. minuti je bil s strelom z glavo natančen Braian Samudio, Miguel Almiron pa je v 58. minuti izkoristil enajstmetrovko.