8 let, 3 mesece

Dušan Kosič

Nedelja, 14. 4. 2013, 18.57

Triglav čakal od Celja do Celja, Kosič do zmage takoj

Nogometaši kranjskega Triglava so v 28. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Celje z 1:0 (0:0).

Kranjčani so z velikimi upi pričakovali novo tekmo svojih ljubljencev, ki jih je prvič vodil novi trener Dušan Kosić. Potem ko Triglav v spomladanskem delu do te tekme še ni osvojil točke, pa mu je danes to uspelo. Na tekmi, na kateri ni bilo prav veliko priložnosti, so Celjanom v drugem polčasu zabili gol in prišli do zelo pomembne zmage v boju za obstanek. Triglav ima zdaj ob tekmi manj štiri točke prednosti pred predzadnjim Aluminijem, Celjani pa so s 37 točkami ostali na petem mestu. Triglav je na zmago čakal kar osem tekem, nazadnje je namreč v prvenstvu tri točke osvojil prav na tekmi proti Celju, in sicer 17. novembra lani.

Kranjčani, ki so pod vodstvom novega trenerja skušali igrati igro kratkih podaj, so bili v uvodne pol ure nekoliko boljši tekmec, a si pravih priložnosti niso pripravili. Tako kot ne Celjani, ki so bili v zaključku polčasa malce aktivnejši. Gledalci v Kranju pa so v prvem polčasu videli le nekaj bolj ali manj nenevarnih strelov.

V uvodu drugega polčasa so Kranjčani znova malce bolje kombinirali, a jim do zaključnega strela ni uspelo priti. V 66. minuti pa so domači le razveselili svoje navijače. Lamine Diallo je s strelom z glavo ugnal Matica Kotnika in ekipo povedel v vodstvo. Celjani so zatem pritisnili proti vratom gostiteljev, a so se slednji disciplinirano branili in gostom niso pustili do strelov, tako da so se zmage veselili gorenjski nogometaši.