9.57

Dinamo Kijev

Sreda, 6. 7. 2011, 9.57

Tolažilna nagrada za kijevski Dinamo

Kijevski Dinamo je v minuli sezoni ostal praznih rok tako v prvenstvu (2. mesto) kot tudi pokalu (poraženec v finalu). Šahtarju se je vsaj delno maščeval z zmago v superpokalu.

Kijevski Dinamo, 12-kratni ukrajinski nogometni prvak, je osvojil ukrajinski nogometni superpokal, ko je s 3:1 (2:1) premagal Šahtar iz Donjecka. To je Dinamov že peti superpokal. Moštvo iz Kijeva je povedlo že v peti minuti po uspešno izvedeni enajstmetrovki Olega Guseva. Med strelce Kijeva sta se vpisala še Pape Diakhate (32.) in Artem Milevski (83.). Edini gol za Šahtar je v 14. minuti zabil Fernandinho.