SP 2018, 2. dan (skupinski del – 1. krog)

Kakšna poslastica in kakšen večer Cristiana Ronalda!

3

Cristiano Ronaldo | Foto Reuters

Prva poslastica letošnjega nogometnega prvenstva ni razočarala. V obračunu evropske prvakinje Portugalske in nekdanje svetovne prvakinje Španije v skupini B smo videli šest golov, preobrate in na koncu remi s 3:3, predvsem pa še en nor večer Cristiana Ronalda, ki je bil junak derbija dneva s tremi goli. V prvi tekmi te skupine je Iran z avtogolom v 95. minuti premagal Maroko z 1:0. V skupini A je Urugvaj z golom v 89. minuti z 1:0 premagal Egipt.

Cristiana Ronalda, ki ga je ravno na dan tekme doletela novica o tem, da je bil zaradi utaje davkov obtožen na dveletno zaporno kazen, slaba novica iz Španije očitno ni preveč zmotila. Na igrišču je namreč spet blestel.

Za to, da je postal četrti nogometaš v zgodovini svetovnih prvenstev po Nemcih Uweju Seelerju, Miroslavu Kloseju in Brazilcu Ronaldo, ki je zadel še na četrtem svetovnem prvenstvu, je potreboval le tri minute, ko je uspešno izvedel enajstmetrovko, ki jo je izsilil sam. V zaključku prvega polčasa je zadel še drugič, ko je v polno meril po veliki napaki španskega vratarja Davida De Gee.

Vmes je dvakrat zadel Diego Costa, soigralec našega Jana Oblaka pri Atleticu Madridu in dvakrat izenačil izid, medtem ko je Nacho Rodriguez po zelo atraktivnem strelu od daleč poskrbel za preobrat in zadel za vodstvo Špancev s 3:2.

Ko se je že zdelo, da bodo Španci osvojili vse tri točke, pa je Ronaldo v 88. minuti z mojstrsko izvedenim prostim strelom postavil končni izid tekme in zaokrožil poslastico, v kateri je uživalo na stotine milijonov ljudi po vsem svetu.

1 / 53

Iran do zmage z avtogolom v 95. minuti

V drugi tekmi dneva, prvem obračunu skupine B, sta se v Sankt Peterburgu udarila Maroko in Iran. Afričani so bili večji del tekme boljši nasprotnik, a niso zadeli, na koncu pa so izgubili vse. V 95. minuti so namreč nogometaši Irana prišli do zmagovitega gola, ki jim ga je z avtogolom prinesel kar reprezentant Maroka Aziz Bouhaddouz.

Veliko veselje nogometašev Irana po avtogolu Maroka tik pred koncem tekme. | Foto: Reuters Veliko veselje nogometašev Irana po avtogolu Maroka tik pred koncem tekme. Foto: Reuters

Urugvaj do treh točk v 89. minuti, rekorderja in zvezdnika ni bilo

V prvi tekmi dneva, drugem obračunu skupine A, v kateri je domačinka Rusija v prvi tekmi prvenstva v petek s 5:0 razbila Savdsko Arabijo, so se točk v Jekaterinburgu pričakovano razveselili Urugvajci, a so do zmage prišli veliko težje, kot so pričakovali. Šele z golom v 89. minuti, ko je za zmago z 1:0 zadel še en nogometaš madridskega Atletica Jose Gimenez.

Urugvajci so se zmage nad Egiptom veselili po golu v zadnji minuti tekme. | Foto: Reuters Urugvajci so se zmage nad Egiptom veselili po golu v zadnji minuti tekme. Foto: Reuters

Pri Egiptu nismo dočakali nastopa 45-letnega vratarja Essama El Hadaryja, ki bi lahko letos postal najstarejši nogometaš v zgodovini svetovnih prvenstev, prav tako pa ni nastopil niti prvi zvezdnik Egipta Mohamed Salah, ki je ravno na dan tekme praznoval 26. rojstni dan, a očitno še ni okreval po poškodbi, ki jo je v majici Liverpoola staknil v finalu lige prvakov.