11.12

Slaviša Stojanović Lierse

Ponedeljek, 1. 12. 2014, 11.12

Slaviša Stojanović ni več zadnji

Slovenski trener Slaviša Stojanović je z Liersom v Belgiji prekinil niz petih zaporednih porazov. Točko je osvojil proti Lokerenu in na lestvici prehitel Cercle Brugge. Napoved boljših časov?

Ko je Slaviša Stojanović z mlado ekipo, najmlajšo v belgijskem prvenstvu, padel v rezultatsko brezno in nanizal pet zaporednih porazov, mu je vodstvo Liersa sporočilo, da ni razloga za skrbi. Ostaja zadovoljno z njegovim vodenjem in strategijo opravljenega dela. Sestanek je očitno obrodil sadove, saj je Lierse po dolgem času pospravil v žep točko. V zadnji tekmi 17. kroga belgijskega prvenstva je na domačem igrišču remiziral s petouvrščenim Lokerenom (1:1) in osvojil pomembno točko, s katero je na lestvici preskočil Cercle Brugge in se znebil zadnjega mesta. "Lokeren je bil izjemno zahteven tekmec, a smo na srečo dobro vstopili v tekmo in kmalu dosegli prvi zadetek. V drugem polčasu smo bili boljši, zelo napadalni in bi si morda zaslužili tudi več kot točko," je po dvoboju povedal nekdanji slovenski selektor.

Njegovi izbranci so ga razveselili že v 2. minuti, ko se je med strelce vpisal Dorge Kouemaha, z 31 leti eden redkih "veteranov" pri Liersu. Stojanović v zimskem prestopnem roku načrtuje prihod nekaterih izkušenih nogometašev, ki bi lahko pripomogli k uresničitvi cilja, obstanka v belgijskem prvenstvu. V poštev bi lahko prišli tudi nekateri izmed slovenskih igralcev, o katerih pa bo v Belgiji več govora v prihodnjih mesecih.