Slaviša Stojanović Matjaž Kek Darko Milanič Robert Berić Dejan Kelhar Nejc Pečnik

Nedelja, 30. 3. 2014, 21.20

Pri Keku in Stojanoviću okus še kar traja in traja

Matjaž Kek na klopi Rijeke in Slaviša Stojanović s Crveno zvezdo. Slovenska trenerja, ki v zadnjih tednih navdušujeta na Hrvaškem oziroma v Srbiji.

Okusa po zmagah se priznana slovenska trenerja, oba sta bila v preteklosti tudi selektorja, kar ne moreta naveličati. Rijeka, ki je Istro pred dnevi izločila tudi iz polfinala hrvaškega pokala, je v hrvaškem prvenstvu zmagala še petič zapored.

Ekipa Matjaža Keka je v primorskem derbiju Istro v Pulju z golom v zadnjem času zelo razpoloženega Ivana Krstanovića premagala z 1:0. Ostala je na drugem mestu lestvice, a se je vodilnemu zagrebškemu Dinamu, temu je spodrsnilo v Osijeku (poraz z 2:3), približala na osem točk zaostanka.

Stojanović že enajstič zapored

Še bolj v Srbiji navdušuje Slaviša Stojanović, ki je v prvenstvu zmagal že enajstič zapored. Drugo mesto si je praktično že zagotovil, boj za naslov prvaka s Partizanom, ki je drugi in ima točko manj, bo še hud.

Tokrat so nekdanji evropski prvaki pred domačimi navijači premagali Voždovac s 5:1. Slovenski napadalec Nejc Pečnik je spet igral od prve do zadnje minute. Podobno velja tudi za izkušenega branilca Dejana Kelharja.

Zmagoviti niz je trajal le dve tekmi

Po dveh zaporednih zmagah in navdušujoči predstavi sredi tedna – v gosteh je proti Grödigu zmagal kar s 6:0, kar je klubski rekord – je Sturm Darka Milaniča spet izgubil.

Tokrat z 0:2 v gosteh pri dunajskem Rapidu. Robert Berić je za goste igral od prve do zadnje minute, a brez učinka. Gradčani so po 30 odigranih krogih na šestem mestu desetčlanske elite avstrijskega klubskega nogometa.