3 leta, 10 mesecev

Massimo Coda Gorica Darko Karapetrović

Torek, 13. 5. 2014, 23.13

Olimpija izgubila še petič zapored

Nogometaši ljubljanske Olimpije so v 34. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Gorici z 0:2 (0:1).

Tekma, ki ni odločala praktično o ničemer, razen o morebitnih manjših spremembah na mestih na lestvici, se je končala v prid Primorcev, ki so tako opravili dobro pripravo za sredin pokalni finale v Kopru proti Mariboru. Junak tekme je bil Massimo Coda, ki se je s 16. in 17. golom v sezoni obdržal na vrhu lestvice strelcev skupaj z velenjskim ostrostrelcem Matejem Eterovićem. Gorica je prekinila niz dveh porazov, Olimpija pa je izgubila že petič zaporedoma.

Pred izjemno skromnim številom gledalcev so Ljubljančani sicer prvi zagrozili prek Jake Corna, že v osmi pa je nase opozoril Coda, ki je streljal iz bližine, a brez uspeha. V 18. minuti so gosti povedli, ko je Gorica izvedla akcijo po desni strani, Amedej Vetrih je podal do Code, ki je žogo potisnil v mrežo.

Le malo zatem je na drugi strani Nik Omladič meril malo mimo desne vratnice, po rahlem zatišju pa je v 37. minuti znova sprožil Corn, a žogo poslal malo mimo goriških vrat. V 43. minuti je moral domači vratar Aleksander Šeliga znova posredovati po strelu Code iz bližine.

V drugem polčasu je v 53. minuti najprej Filip Valenčič žogo z 20 metrov poslal mimo stičišča prečke in vratnice, šest minut zatem pa je Coda postavil končni izid. Po protinapadu je z roba kazenskega prostora s pomočjo vratnice premagal Šeligo.

Ljubljančani v nadaljevanju kljub zaostanku niso pokazali ravno preveč želje po ugodnejšem rezultatu, kljub nekaterim poskusom, tako da so tri točke zasluženo pobrali Novogoričani.

Olimpija bo v 35., predzadnjem krogu v soboto gostovala v Domžalah, Gorica pa bo gostila Maribor.