22.32

Ermin Šiljak Bojan Prašnikar Dare Vršič

Torek, 31. 1. 2012, 22.32

Olimpija do zmage po enajstmetrovkah

Nogometaši Olimpije so na turnirju Copa del Sol v Španiji po enajstmetrovkah premagali švedski IFK Göteborg.

Po porazu proti norveškemu Moldeju so nogometaši Olimpije, ki osrednji del priprav na drugi del prvenstva opravljajo v Španiji, v torek igrali proti švedskemu prvoligašu IFK Göteborgu in ga premagali po strelih z bele točke. Redni del tekme se je končal z remijem 1:1 – za Ljubljančane je že v četrti minuti zadel Dejan Djermanović, gostje pa so izenačili v šesti minuti drugega polčasa -, pri enajstmetrovkah (5:3) pa so bili Ljubljančani bolj zbrani in prišli do zmage.

Pri strelih z bele točke so bili nogometaši Olimpije zelo natančni, saj so jih zadeli vseh pet. Natančni so bili Sreten Sretenović, Dare Vršič, Matic Fink, Milan Anđelković in Đorđe Ivelja, ki je prispeval zmagoviti zadetek.

Olimpija je za zmago prejela dve točki, zadnjo tekmo pa bo odigrala v soboto, ko se bo pomerila s kitajskim Dalianom, nekdanjim delodajalcem zdajšnjega pomočnika glavnega trenerja Olimpije Bojana Prašnikarja, nekdanjega golgeterja slovenske reprezentance Ermina Šiljaka.