Thermometer Blue 0

rdeči karton

Ponedeljek, 22. 2. 2016, 13.18

Nogometaš sodniku pokazal rdeči karton (video)

Nedeljsko tekmo 22. kroga turškega nogometnega prvenstva, na kateri je Galatasaray z 2:1 premagal Trabzonspor, so zaznamovali kar štirje rdeči kartoni. Enega je besni nogometaš pokazal tudi sodniku.

Obračuni med Galatasarayem iz Istanbula, trenutno tretjeuvrščeno ekipo turške Superlige, in Trabzronspora iz Trabzona, ki je deveti, spadajo med največja rivalstva v turškem nogometu.

Gostje so po prvem polčasu z golom Erkana Zengina z enajstih metrov povedli, v drugem pa se je njihova ladja začela potapljati. Že po desetih minutah drugega polčasa je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen prvi nogometaš ekipe iz Trabzona, kar je v 63. minuti z izenačenjem izkoristil Nemec Lukas Podolski.

Sedem minut pozneje je bil pri gostih izključen še Aykut Demir, v končnici tekme pa je Bitnel iz igre poslal še Belgijca Luisa Cavando. To je tako razjezilo njegovega soigralca Saliha Dursuna, da je sodniku iz rok vzel rdeči karton in ga pokazal kar njemu.

Zaradi svoje poteze je igrišče moral zapustiti še Dursun, v 89. minuti pa so si domači nogometaši le zagotovili zmago, saj je Selčuk Inan zatresel gostujočo mrežo z enajstih metrov in Galatasarayu priboril tri točke.

Rdeči karton bo šel v zgodovino

"Salih Dursun je pokazal rdeči karton turškemu nogometu. To ni simbol upora, to je simbol ponovnega rojstva," je svojega nogometaša branil Dursun Ozbek, predsednik Trabzonspora. Ta je že napovedal, da ne bo kaznoval Dursuna, in dodal celo, da bo klub začel tiskati majice s fotografijo Dursuna, ki sodniku Bitnelu kaže rdeči karton.