12. 3. 2023,
20.38

1 leto, 1 mesec

Thermometer Blue 0,04

Kevin Kampl RB Leipzig Borussia Dortmund Bayern München Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 12. 3. 2023, 20.38

Nemško prvenstvo, 24. krog

Bayern po festivalu zadetkov pobegnil Dortmundu

Joao Cancelo Bayern | Joao Cancelo, ki se je pozimi preselil v München iz Manchestra, je dosegel prvi zadetek za Bayern. | Foto Reuters

Branilec nemškega naslova Bayern München je v 24. krogu na domači zelenici po zgolj dveh minutah zaostajal za Augsburgom, v nadaljevanju pa je sledila rapsodija vodilnega nemškega prvoligaša. Bavarci, za katere je prvič letos začel dvoboj od 1. minute Sadio Mane, so na koncu po festivalu zadetkov zmagali s 5:3. Borussia Dortmund je v vročem porurskem derbiju remizirala s Schalkejem.

Bayern je po sladki zmagi nad PSG (2:0), s katero se je prebil v četrtfinale lige prvakov, na Allianz Areni premagal bavarske sosede iz Augsburga z atraktivnim rezultatom 5:3. Navijači so prišli na svoj račun, z dvema zadetkoma pa je izstopal francoski branilec Benjamin Pavard.  Portugalec Joao Cancelo je prispeval zadetek in podajo, prvič pa je od prve minute v letu 2023 zaigral Sadio Mane.

Borussia Dortmund je na gostovanju v Gelsenkirchnu dvakrat vodila, na koncu pa osvojila le točko. | Foto: Reuters Borussia Dortmund je na gostovanju v Gelsenkirchnu dvakrat vodila, na koncu pa osvojila le točko. Foto: Reuters

Borussia Dortmund, ki je med tednom po dvoboju v Londonu, katerega so zaznamovale sporne sodniške odločitve, izpadla iz lige prvakov, je na gostovanje pri Schalkeju ostala brez zmage. Na velikem porurskem derbiju je remizirala (2:2), tako da za vodilnim Bayernom zaostaja dve točki.

RB Leipzig Kevina Kampla, ki je v igro vstopil v 87. minuti, je doma premagal Borussio Mönchengladbach s 3:0 in se povzpel na tretje mesto. S tekmo več ima točko prednosti pred berlinskim Unionom.