10. 1. 2021,
20.00

3 leta, 3 mesece

Thermometer Blue 0,08

Robert Lewandowski Kevin Kampl Borussia Dortmund RB Leipzig Bayern München Borussia Mönchengladbach Bundesliga nemško prvenstvo

Nedelja, 10. 1. 2021, 20.00

Nemško prvenstvo, 15. krog

Kamplovi niso izkoristili spodrsljaja Bayerna, Schalke do prvenca

Schalke | Schalke je prišel do prve zmage v sezoni. | Foto Reuters

Schalke je prišel do prve zmage v sezoni.

15. krog nemškega nogometnega prvenstva se je začel v petek s porazom vodilnega Bayerna na gostovanju pri Borussii v Mönchengladbachu. Münchenčani imajo kljub porazu na lestvici bundeslige še vedno dve točki prednosti pred Leipzigom Kevina Kampla, ki je z 1:3 klonil na derbiju z Dortmundom. Kampl zaradi poškodbe ni bil v kadru Leipziga. Schalke je proti Hoffenheimu dosegel šele svojo prvo zmago v sezoni in se s tem izognil nezavidljivemu rekordu. Petnajsti krog se odpira v Berlinu. Domači Union pričakuje Bayer.

Potem ko je v petek Bayernu spodrsnilo in je drugič v sezoni izgubil – na gostovanju pri Borusii Mönchengladbach je zapravil vodstvo z 2:0 (enega od golov, že 20. v sezoni, je dosegel Robert Lewandowski) in na koncu klonil z 2:3 –, je imel danes Leipzig priložnost za skok na vrh.

A je ni izkoristil, krivec pa je prvi zvezdnik rumeno-črnih Erling Haaland. Potem ko je Jadon Sancho goste povedel v vodstvo v 55. minuti, je Norvežan udaril dvakrat in z zadetkoma v 71. in 84. minuti zapečatil usodo bikov. Leipzig je dobil prvi zadetek po 429 minutah, doživel pa tudi prvi domači poraz v sezoni. Gol Alexandra Sörlotha ob koncu pa je bil le kozmetični obliž na rano.

Erling Haaland je dvakrat zadel. | Foto: Reuters Erling Haaland je dvakrat zadel. Foto: Reuters

Axel Witsel
Sportal Slaba novica za Dortmund, Witsel vsaj pol leta brez nogometa

Schalke se je izognil neslavnemu rekordu

Schalke pa je v soboto vendarle dočakal prvo zmago v sezoni nemške lige in sploh prvo po enem letu. V 15. krogu je s 4:0 premagal Hoffenheim, tri gole je dosegel Matthew Hoppe. Na ta način se je Schalke izognil izenačenju negativnega rekorda v nemški ligi po številu zaporednih tekem brez zmage. Rekord ima ekipa Tasmania Berlin iz sezone 1965/66, ko ni zmagala na kar 31 tekmah v nizu. Schalke je danes svojo črno serijo vendarle končal po 30 tekmah, v 31. pa dosegel zmago, prvo po 17. januarju 2020.