0,09

termometer

Borussia Mönchengladbach : Bayern München, Leon Goretzka
Bayern je doživel pravcato katastrofo. Foto: Guliverimage

Med tednom se je na nemških zelenicah odločalo o udeležencih osmine finala pokalnega nogometnega tekmovanja. Bavarski velikan Bayern München je bil poražen, potem ko je s 5:0 devetkratne zaporedne prvake izločila Borussia iz Mönchengladbacha. Presenetljivo je izpadel tudi Bayer Leverkusen proti Karlsruherju (1:2). Luka Krajnc je s Hannovrom izločil nekdanje soigralce iz Düsseldorfa.

Mark van Bommel Sportal Bayern suveren, Wolfsburg odpustil Nizozemca

Bayern je dvoboj odigral v polni postavi, a bil nemočen proti razpoloženim domačinom. Z dvema goloma sta se izkazala Ramy Bensebiani (15., 21.) in Breel Embolo (51., 58.), prvi zadetek na tekmi pa je dosegel Kouadio Kone v drugi minuti. To je bil Bayernov najvišji poraz v pokalnem tekmovanju.

Bayern je po osvojenem naslovu v sezoni 2019/20 že drugo leto zapovrstjo izpadel v drugem krogu tekmovanja. V pretekli sezoni jih je senzacionalno izločil Holstein Kiel po streljanju enajstmetrovk.

Kevin Kampl je igral vseh 90 minut. Kevin Kampl je igral vseh 90 minut. Foto: Guliverimage

V torek je RB Leipzig s Kevinom Kamplom gostoval v Potsdamu pri četrtoligašu Babelsbergu in zmagal z 1:0.