Mura Nona liga prvakinj

Četrtek, 26. 9. 2024, 21.05

Kvalifikacije za ligo prvakinj

Mura Nona ostala brez nogometne lige prvakinj

Mura Nona - St. Pölten, kvalifikacije za ligo prvakinj | Nogometašice Mure None so ostale brez nastopa v skupinskem delu lige prvakinj. | Foto www.alesfevzer.com

Nogometašice Mure None so ostale brez nastopa v skupinskem delu lige prvakinj.

Slovenske državne prvakinje, igralke Mure None, so ostale brez nastopa v skupinskem delu lige prvakinj. Izbranke Vladimirja Kokola so na povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij v Murski Soboti izgubile proti avstrijskemu St. Pöltnu z 0:5 (0:3). Avstrijke so dobile že prvo tekmo s 3:0.

"Smo v boljšem stanju, kot smo bili. Po poškodbi se je vrnila Lucija Kos, tudi druge igralke so po prehladu boljše. Smo v polnem pogonu in pripravljeni na četrtkovo tekmo," je pred tekmo optimistično dejal trener Vladimir Kokol.

Toda devetkratni avstrijski prvak, pri katerem sta tekmo začeli tako Mateja Zver kot Izabela Križaj, je krenil silovito in povedel že po dobrih dveh minutah, ko je zadela Valentina Mädl, ista igralka pa je bila uspešna še v deseti minuti, takrat s približno 14 metrov, tako da je bil potnik v skupinski del hitro znan.

Slovenske prvakinje so naletele na previsoko oviro. | Foto: www.alesfevzer.com Slovenske prvakinje so naletele na previsoko oviro. Foto: www.alesfevzer.com

Potem ko je Mädl zapravil priložnost za svoj tretji gol, je v 34. minuti na 3:0 povišala Melike Pekel, malce zatem je zadela še Izabela Križaj, a iz prepovedanega položaja. V 67. minuti so Avstrijke zadele za 4:0, z glavo je zadela Tea Vračević, v 88. minuti pa je Zver postavila končni izid z bele pike.

Mura Nona se tako ni prebila med najboljših 16, ki bodo igrali skupinski del. Vanj pa je uspelo priti Romi z Majo Madon, ki je zanesljivo izločila švicarski Servette, prvo tekmo je dobila s 3:1, povratno v gosteh pa s 7:2.

Avstrijke so zmagale s skupnim izidom 8:0. | Foto: www.alesfevzer.com Avstrijke so zmagale s skupnim izidom 8:0. Foto: www.alesfevzer.com

V igri za napredovanje v ligo prvakinj je še Kaja Korošec, ki z ekipo Paris FC igra proti Manchester Cityju, ta pa ima veliko prednost s prve tekme s 5:0.

Že pred tem so bili v skupinski del uvrščeni Barcelona, Lyon, Wolfsburg, ki je s skupnim izidom 12:0 izločil Fiorentino Kaje Eržen, Bayern, Chelsea, Valerenga, Hammarby, Galatasaray in Juventus.