17.40

nemški pokal Tim Matavž

Petek, 7. 8. 2015, 17.40

Mišo Brečko napredoval, škandal v Osnabrücku

Po superpokalu so z novo sezono začeli tudi Nemci. Najprej je bil na sporedu prvi krog nemškega pokala, v katerem je bilo aktivnih tudi veliko Slovencev.

Zlatko Dedić se je s Frankfurtom uvrstil v drugi krog, potem ko je na gostovanju v Berlinu premagal Dynamo. Nekdanji slovenski reprezentant je dosegel zadetek za končnih 2:0. Igral je 66 minut in prejel tudi rumeni karton.

Z Augsburgom je bil na delu tudi Tim Matavž, igral je vso tekmo, in se s soigralci po podaljških uvrstil v naslednji krog.

Goran Šukalo je za Greuther Fürth, ki je izgubil pri Aueju, igral od 66. minute. Köln je visoko premagal nižjeligaša Meppen, a Dominica Maroha ni bilo niti na klopi gostov.

Borussia Dortmund je brez lažje poškodovanega Kevina Kampla pričakovano zmagala v gosteh pri Chemnitzerju.

Mišo Brečko je z Nürnbergom, tega drugoligaša je po vrsto letih igranja za Köln okrepil pred kratkim, po enajstmetrovkah izločil Aalen. Trboveljčan je igral vso tekmo in bil nenatančen pri izvajanju enajstmetrovk, zgrešil je v drugi seriji, a so njegovi soigralci vseeno napredovali.

Razburljivo je bilo v Osnabrücku, kjer je domači tretjeligaš proti Leipzigu vodil z 1:0, a je glavni sodnik tekme Martin Petersen po 71 minutah igre tekmo prekinil, saj je v njegovo glavo s tribune priletel vžigalnik. "Za nas je to seveda katastrofa. Gre samo za enega od 13.000 gledalcev, toda ni opravičila. Zelo nam je žal," je dogodek pospremil direktor kluba Lothar Gans.