20.32

Bayern München Manchester City Sao Paulo AC Milan

Sreda, 31. 7. 2013, 20.32

Mandžukić Bayernu prinesel tudi Audi pokal

Aktualni evropski prvak Bayern je zmagovalec Audi pokala 2013. V finalu je z 2:1 premagal Manchester City. Tretje mesto je osvojil Milan, ki je premagal Sao Paulo.

V velikem finalu je Manchester City prišel do vodstva po golu nove okrepitve Alvara Negreda, a so nogometaši Bayerna hitro prišli do izenačenja. Najprej je z enajstih metrov zadel Thomas Müller, potem pa je za zmago zadel Hrvat Mario Mandžukić. Napadalec, ki je bil v minuli sezoni eden izmed ključnih mož Bavarcev, v očeh novega trenerja Josepa Guardiole ni tako pomemben, kot je bil, a z goli morda prepriča Španca in si pridobi več priložnosti za igro. V malem finalu je Milan z 1:0 premagal Sao Paulo.

Bayern se je za finale pošteno namučil

Prvi polfinalni obračun je dobil angleški podprvak Manchester City, ki je s 5:3 premagal AC Milan. Prav vsi zadetki so padli v prvem polčasu, dva zadetka je za sinje-modre dosegel Bosanec Edin Džeko, pri Italijanih pa je bila edina svetla točka "faraon" Stephan El Shaarawy.

V drugem, večernem polfinalu so se na nabito polni Allianz Areni domači ljubljenci mučili z brazilskim Sao Paulom. V prvem polčasu ni bilo zadetkov, na začetku drugega dela pa je vendarlew pot do mreže gostov našel rezervist Mario Mandžukić. Končni rezultat je v 86. minuti postavil Mitchell Weiser. Naj povemo še, da je v 88. minuti za Brazilce enajstmetrovko zgrešil Rogerio.