Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Rok Plestenjak

Petek,
20. 1. 2012,
10.46

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Petek, 20. 1. 2012, 10.46

9 let

Ljubijankić vprašljiv za tekmo s Škotsko

Rok Plestenjak

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Slovenski reprezentant Zlatan Ljubijankić si je na pokalnem srečanju z Lokerenom poškodoval gleženj. Manjkal naj bi vsaj pet tednov. V grškem pokalu se je med strelce vpisal Mirnes Šišić.

Gent je v sredo izpadel iz belgijskega pokalnega tekmovanja. V četrtfinalu ga je izločil Lokeren. ''Indijanci'' na povratnem srečanju niso izkoristili prednosti domačega igrišča ter ugodnega rezultata s prve tekme (1:1). Gostom so dovolili, da so zadeli v polno kar trikrat in se na krilih dragocenega remija (3:3) prebili med štiri najboljše. Navijači Genta pa niso objokovali le zamujene priložnosti v pokalu, pač pa tudi poškodbo Zlatana Ljubijankića. Ljubljančan je moral zaradi poškodbe gležnjev (ligamenti) v 43. minuti predčasno z igrišča, pregled v bolnišnici pa je razodel, da bo moral počivati vsaj pet tednov, tako da je vprašljiv tudi nastop na prijateljski reprezentančni tekmi med Slovenijo in Škotsko (29. februarja v Kopru). Matija Škarabot pri klubu, ki je v začetku meseca posodil Marka Šulerja izraelskemu prvoligašu iz Tel Aviva, ni kandidiral za srečanje.

Če pokalno srečanje v Gentu Ljubijankiću ni prineslo veliko lepega, pa je bil z učinkom na pokalni tekmi veliko bolj zadovoljen njegov nekdanji reprezentančni soigralec Mirnes Šišić. Velenjčan brani barve grškega prvoligaša, OFI-ja s Krete, ki je v prvenstvu uvrščen na sedmo mesto, dobro pa mu kaže tudi v pokalu, kjer se je prebil med najboljših osem. Na tekmi osmine finala, OFI je gostoval pri prvoligaškem tekmecu Panaitolikosu, je odigral 63 minut in dosegel prvi zadetek za goste. Takrat je poskrbel za izenačenje, v drugem polčasu pa so njegovi soigralci zadeli še dvakrat, kar je pomenilo napredovanje (1:3) v četrtfinale, kjer se bo pomeril s Panserraikosem.

Ne spreglejte