11.32

Robert Koren Hull City Chelsea Manchester United Jose Mourinho David Moyes Arsenal Arsene Wenger

Petek, 16. 8. 2013, 11.32

Liverpoolu skalp branilcev naslova, Arsenalu mestnega tekmeca

V angleški Premier League je Liverpool proti branilcu naslova Man Utd nadaljeval niz zmag. Londonski spektakel pa je pripadel Arsenalu, ki je premagal Tottenham.

Za Manchester United zaradi poškodbe glave ni igral Wayne Rooney, junak derbija med največjima angleškima rivaloma pa je bil Daniel Sturridge, ki je že v uvodnih minutah tekme po podaji soimenjaka Aggerja dosegel odločični gol. S to zmago se je Liverpool zavihtel na vrh lestvice, Manchester United pa je vpisal prvi poraz.

Hull City Roberta Korena se je dobro boril proti Manchester Cityju, ki je v prejšnjem krogu presenetljivo izgubil proti Cardiffu, a so sinjemodri povedli v 65. minuti srečno prek rezervista Alvara Negreda, končni izid 2:0 pa je z izjemnim prostim strelom postavil Yaya Toure. Nekdanji slovenski reprezentant je igral do 75. minute, ko ga je zamenjal George Boyd.