23. 11. 2016,
22.43

Thermometer Yellow 5,10

1

liga prvakov Kevin Kampl Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Lionel Messi Lionel Messi Miha Mevlja Petar Stojanović Jan Oblak Jan Oblak Andraž Šporar Benjamin Verbič nogomet

Sreda, 23. 11. 2016, 22.43

LIGA PRVAKOV, SKUPINSKI DEL (5. KROG)

Mevlja šokiral Bayern, Oblak že prvi, Šporar v zadnjih minutah

1

Rostov | Foto Reuters

Slovenski nogometni reprezentant Miha Mevlja je z Rostovom v Rusiji v 5. krogu lige prvakov pripravil šok. Rusi so premagali münchenski Bayern in Janu Oblaku z Atleticom že pred tekmo s PSV, ki so jo Madridčani dobili z 2:0, zagotovili prvo mesto v skupini. Andraž Šporar, ki z Baslom nima več možnosti za napredovanje, je v skupini A remiziral brez zadetkov v Bolgariji pri Ludogorcu. Igral je v zadnjih minutah.

Miha Mevlja, s katerim smo se pogovarjali pred tekmo z Bayernom, je v skupini D poskrbel za šok s soigralci pri Rostovu in s 3:2 premagal zvezdniški Bayern München, ki je v prvem polčasu sicer prišel do vodstva, a se moral nato sprijazniti s porazom. Še drugim v nekaj dneh, potem ko je pretekli konec tedna ekipa Carla Ancelottija izgubila na derbiju nemškega prvenstva proti Borussii Dortmund (0:1).

Rusi so si tako priborili lepo prednost pred PSV v boju za tretje mesto, ki prinaša nadaljevanje sezone v ligi Europa. Na zadnji tekmi bodo igrali prav v Eindhovnu, kjer za nadaljevanje evropske sezone ne bodo smeli izgubiti.

Jan Oblak še četrtič nepremagan

Atletico si je po rezultatu iz Rusije že pred tekmo s PSV v Madridu zagotovil prvo mesto v skupini in ga potrdil z zmago z 2:0. Jan Oblak, ki je branil vso tekmo, je še na četrti tekmi v ligi prvakov v tej sezoni mrežo ohranil nedotaknjeno.

V skupini A sta se Arsenal in PSG v Londonu razšla z remijem 2:2. V zadnjem krogu se bosta ta dva kluba, ki sta si že zagotovila osmino finala, potegovala za prvo mesto v skupini. Za tretjega se bosta merila Ludogorec in Basel, ki sta v Bolgariji tokrat remizirala brez zadetkov. Andraž Šporar je pri švicarskem prvaku na igrišče vstopil v 80. minuti.

Lionel Messi je v Glasgowu prišel do 100. zadetka na mednarodnih tekmah v dresu Barcelone. | Foto: Reuters Lionel Messi je v Glasgowu prišel do 100. zadetka na mednarodnih tekmah v dresu Barcelone. Foto: Reuters

Nov mejnik Lionela Messija

Zelo razburljivo je pred zadnjim krogom v skupini B, v kateri je Benfica v Istanbulu že vodila s 3:0 in imela v žepu napredovanje, a nato prejela tri gole in se morala sprijazniti z remijem s 3:3. Napoli je doma remiziral proti kijevskemu Dinamu. Vodilne tri ekipe skupine na vrhu loči le ena točka.

V skupini C je Barcelona z dvema goloma Lionela Messija z 2:0 zmagala v Glasgowu proti Celticu in si zagotovila prvo mesto. Za argentinskega zvezdnika je bil to jubilejni 100. gol na mednarodnih tekmah v dresu Barcelone. Kljub remiju z 1:1 v gosteh pri Borussii Mönchengladbacu si je napredovanje zagotovil tudi Manchester City.

Kevin Kampl je z Bayerjem Leverkusnom v Moskvi prišel do točke. | Foto: Reuters Kevin Kampl je z Bayerjem Leverkusnom v Moskvi prišel do točke. Foto: Reuters

Kevin Kampl se je izkazal s podajo, Benjamin Verbič do točke

V torek so bile na sporedu prve tekme petega kroga lige prvakov (v skupinah od E do H). Na delu sta bila tudi dva Slovenca. Kot prvi je z lovom na točke začel reprezentant Kevin Kampl, ki je bil spet izjemno razpoložen in že na začetku tekme sodeloval pri akciji za vodstvo gostov. V 16. minuti je z izjemno podajo našel soigralca Kevina Vollanda in Nemci so povedli z 1:0. Rusi so v drugem delu pokazali boljšo igro in bili za trud tudi nagrajeni. Za Moskovčane je v 76. minuti izenačil Izraelec Bibras Natcho.

Farmacevti so si s to točko zagotovili nastop v osmini finala lige prvakov, saj jih Tottenham po porazu proti Monacu ne more več prehiteti.

Kljub remiju v boju za osmino finala ostaja tudi danski prvak Köbenhavn. Benjamin Verbič je proti Portu odigral celotno srečanje, a se mu ni uspelo vpisati med strelce. Danci bodo ne glede na razplet zadnjega kroga tudi pomladi nastopali v Evropi. Če se jim ne uspe uvrstiti med najboljših 16 v ligi prvakov, bodo z evropskimi tekmami nadaljevali v ligi Europa.

Peta ničla Dinama, rekord v Dortmundu

Šinji Kagava je v eni minuti zadel kar dva zadetka. | Foto: Reuters Šinji Kagava je v eni minuti zadel kar dva zadetka. Foto: Reuters Hrvaški prvak Dinamo Zagreb je izgubil tudi na peti tekmi. Pred domačimi gledalci je priznal premoč Lyonu. Petar Stojanović zaradi rdečega kartona, ki ga je prejel na zadnji tekmi v Sevilli, ni kandidiral za nastop Zagrebčanov.

V Andaluziji je na derbiju torkovega večera italijanski prvak Juventus premagal Sevillo in prevzel primat v skupini H. Pred zadnjim krogom ima zdaj točko prednosti pred Sevillo.

V skupini F se je madridski Real, ki brani evropski naslov, zmage veselil na Portugalskem pri nekdanjem klubu prvega asa Cristiana Ronalda, lizbonskem Sportingu. Čeprav so imeli domačini dolgo igralca manj, jim je uspelo izenačiti, zmage pa so se na koncu vseeno veselili beli baletniki. Rešil jih je rezervist Karim Benzema. Na dvoboju se je poškodoval Valižan Gareth Bale.

Borussia je že v Varšavi razbila Legio s 6:0, pred domačimi gledalci pa je le ponovila vajo. Na pravi poslastici je zmagala z 8:4, kar je nov rekord v ligi prvakov. Toliko zadetkov ni padlo še na nobeni tekmi v tem tekmovanju. Prejšnji rekord sta držala Monaco in Deportivo, ki sta se razšla z rezultatom 8:3.

Dva zadetka in podajo je za rumeno-črne dosegel povratnik po poškodbi Marco Reus, zanj je bila to sploh prva tekma v tej sezoni, dva je prispeval tudi Šinji Kagava, po enega pa še Nuri Sahin ter mladeniča Ousmane Dembele (19 let) in Felix Passlack (18 let).  Osmi zadetek je z avtogolom prispeval Jakub Rzezniczak.