NK Rijeka Matjaž Kek Matic Črnic Atalanta Josip Iličić Jasmin Kurtić Köln Dominic Maroh Benjamin Verbič Köbenhavn Miha Mevlja Zenit Domen Črnigoj Lugano Nejc Skubic Konyaspor Liga Europa

Liga Europa, skupinski del (2. krog)

Matjaž Kek je bil blizu velikega podviga v Milanu

3

Andre Silva | Foto Reuters

Rijeka Matjaža Keka je v 2. krogu lige Europa izgubila z 2:3 v gosteh pri sedemkratnem evropskem prvaku Milanu, potem ko je gol prejela v sodnikovem dodatku. Miha Mevlja in Nejc Skubic sta s Konyasporom oziroma Zenitom prišla do pomembnih zmag. Na delu je bilo še nekaj slovenskih nogometašev.

Milan, ki se lahko pohvali s kar sedmimi naslovi italijanskega prvaka, poleti pa je za okrepitve zapravil več kot 200 milijonov evrov, je bil povsem blizu velikega spodrsljaja, po katerem njegovemu trenerju Vicenzu Montelli prav gotovo ne bi bilo lahko.

Milan je po uri igre sicer vodil z 2:0 in zdelo se je, da bo zlahka prišel do zmage. Tekma na kultnem San Siru, na kateri je bilo tudi več kot štiri tisoč reških navijačev, se je začela zapletati po vstopu občasnega slovenskega reprezentanta Matica Črnica v 80. minuti.

Le pet minut pozneje je zaostanek Rijeke na 1:2 znižal Ganec Boadu Maxwell Acosty, štiri minute za tem pa je prav nekdanji nogometaš Domžal izsilil enajstmetrovko, s katere je na 2:2 izenačil Josip Elez. Kazalo je na velik podvig hrvaškega prvaka, a potem je mladi, komaj 19-letni napadalec Milana Patrick Cutrone, v 94. minuti zadel za zmago Milančanov.

Rijeka tako tudi po drugi tekmi v skupinskem delu lige Europa ostaja brez točke v skupini D.

Verbič, Iličić in Kurtić do točke

Na delu je bilo še kar nekaj slovenskih nogometašev. V skuoini F je Köbenhavn še drugič remiziral, v Moldaviji se je s tamkajšnjim Šerifom razšel brez zadetkov. Benjamin Verbič je igral 82 minut.

Po odmevni zmagi nad Evertonom v prvem krogu (3:0) je Atalanta v skupini E tokrat z 1:1 remizirala v Lyonu. Josip Iličić je igral od 61. minute in prejel rumeni karton. Jasmin Kurtić je bil na klopi in ni dobil priložnosti za igro.

Miha Mevlja v dvoboju z mladim napadalcem Real Sociedada Jonom Bautisto. | Foto: Reuters Miha Mevlja v dvoboju z mladim napadalcem Real Sociedada Jonom Bautisto. Foto: Reuters

Skubic podal za zmago Turkov, odlično gre tudi Mevlji z Rusi

Mihi Mevlji gre z Zenitom v skupini L odlično. Tokrat je doma s 3:1 premagal Real Sociedad, ki je v prvi španski ligi na začetku sezone navduševal. Izkušeni slovenski branilec, ki je v vrste ruskega velikana prišel pred začetkom sezone, je spet igral od prve do zadnje minute. Zenit ima po dveh tekmah maksimalnih šest točk.

Nejc Skubic je za Konyaspor, ki je v skupini I z 2:1 premagal Vitorio Guimaraes in prišel do prvih treh točk, odigral vso tekmo in se izkazal s podajo za zmagoviti gol Turkov.

Tim Matavž v Nici ni zadel. | Foto: Reuters Tim Matavž v Nici ni zadel. Foto: Reuters Tim Matavž, ki je v tej sezoni dosegel že šest zadetkov za Vitesse, a se tokrat v Nici ni veselil novega zadetka. Za Nizozemce, ki so v skupini K izgubili še drugič zapored, je odigral vseh 90 minut.

Domen Črnigoj je za Lugano igral od prve minute in proti Steaui Bukarešti tudi vodil, a nato s soigralci prejel dva gola in se moral sprijazniti s porazom z 1:2, še drugim v skupini G na drugi tekmi. Primorski vezist je igral 75 minut.

Dominic Maroh ni zaigral za Köln (sedel je na klopi) na tekmi proti Crveni zvezdi, ki si jo je v Kölnu s tribun ogledal tudi sveži nogometi upokojenec, nekdanji golgeter Kölna in slovenske reprezentance Milivoje Novaković. Presenetljivo so z 1:0 zmagali Srbi, kar pomeni, da so Nemci po dveh tekmah v skupini H še vedno brez samcate točke.