LIGA EUROPA, OSMINA FINALA

Sevilla izločila italijanskega velikana, Handanović dobil nasprotnike

Inter, Samir Handanović | Samir Handanović se je z Interjem prebil v četrtfinale. | Foto Reuters

Samir Handanović se je z Interjem prebil v četrtfinale.

Znani so vsi udeleženci četrtfinala lige Europa. Med temi je tudi Inter Samirja Handanovića, ki se je edini med slovenskimi predstavniki uvrstil med najboljših 16. V sredo je z 2:0 izločil Getafe, v četrtfinalu pa se bo pomeril z Bayerjem iz Leverkusna. Napredovanje so si priigrali še Manchester United, Köbenhavn, Basel, Šahtar Doneck, Wolverhampton in Sevilla.

Pari četrtfinala lige Europa:

Šahtar Doneck (Ukr) - Basel (Švi)
Manchester United (Ang) - Köbenhavn (Dan)
Inter Milano (Ita) - Bayer Leverkusen (Nem)
Wolverhampton (Ang) - Sevilla (Špa)
Aleksander Čeferin
Sportal Čeferin poziva nogometaše, naj se pridružijo protestom proti rasizmu. Kazni ne bo.

V sredo in četrtek so na veliki sceni klubi v ligi Europa. Danes je Bayer Leverkusen še drugič ugnal Glasgow Rangers in se bo v četrtfinalu pomeril z Interjem Samirja Handanovića. Sevilla je v derbiju z 2:0 izločila Romo in si prav tako zagotovila mesto med najboljših osem.

V četrtfinalu je še Basel, ki je že v Frankfurtu ukanil Eintracht s 3:0, tokrat pa ga premagal še z 1:0. Pirejski Olympiacos in Wolverhampton sta se na prvi tekmi razšla z neodločenim izidom 1:1, srdito sta obračunala za zadnje mesto v četrtfinalu, napredovali pa so Otočani, ki so doma zmagali z 1:0.

Handanović do napredovanja

Inter je v sredo na eni in odločilni tekmi osmine finala proti Getafeju slavil z 2:0 in si zagotovil mesto v četrtfinalu. Na nevtralnem terenu na Veltins areni v Nemčiji je milanski klub v vodstvo v 33. minuti popeljal Romelu Lukaku. Getafe je imel v drugem polčasu priložnost za izenačenje, ko je v 72. minuti z roko v svojem kazenskem prostoru igral Diego Godin, sodnik pa se je po pomoči VAR odločil za najstrožjo kazen. Odgovornost je v svoje roke vzel Jorge Molina, a je sprožil mimo vrat Samirja Handanovića, ki je sicer krenil v pravo smer strela. Napredovanje Interja med osem najboljših pa je v 83. minuti z zadetkom potrdil nekdanji igralec Tottenhama Christian Eriksen.

Inter je v vodstvo popeljal Romelu Lukaku. | Foto: Reuters Inter je v vodstvo popeljal Romelu Lukaku. Foto: Reuters

Že pred tem sta se kot prva v četrtfinale uvrstila København, ki je nadoknadil minimalen zaostanek s prve tekme proti Basaksehirju, in Šahtar, ki je bil še v drugo boljši od Wolfsburga. Suvereni so bili tudi nogometaši Manchester Uniteda, ki so tudi na drugi tekmi premagali LASK. Rdeči vragi so že na prvi tekmi zmagali s kar 5:0.

Zaključni turnir osmerice bo ta mesec potekal na nemških tleh, finale bo 21. avgusta v Kölnu.