12.43

Robert Koren Hull City

Nedelja, 13. 1. 2013, 12.43

Koren zelo učinkovit: še sedmič v polno

Nekdanji kapetan slovenske reprezentance Robert Koren je v soboto za Hull City zabil še sedmi prvenstveni gol v tej sezoni, ki pa ni preprečil poraza njegove ekipe.

Hull City je v soboto v prvenstvu gostil Sheffield Wednesday Nejca Pečnika, ki ga tudi tokrat ni bilo niti na klopi svoje ekipe. Povsem drugače seveda velja za Roberta Korena, ki je eden izmed najpomembnejših členov domače ekipe. To je dokazal tudi v soboto, ko je igral od prve do zadnje minute in se spet vpisal med strelce. V 83. minuti je poravnal na 1:1, potem pa je Hull City prejel še dva gola in izgubil z 1:3 ter ostal praznih rok.

Dvaintridesetletni slovenski vezist je zabil še sedmi prvenstveni gol na 24. prvenstveni tekmi v tej sezoni in je drugi najboljši strelec svojega moštva. Bolj učinkovit je le Nigerijec Sone Aluko, ki je zadel osemkrat.

Hull City kljub porazu ostaja na visokem drugem mestu prvenstvene razpredelnice, ki ob koncu sezone zagotavlja napredovanje v elitno angleško premier ligo. Vodilni Cardiff City, pri katerem Etiena Velikonje spet ni bilo niti na klopi, je tokrat doma remiziral proti Ipswich Townu brez zadetkov.