7 let, 12 mesecev

Luka Koper

Četrtek, 17. 5. 2012, 20.38

Koper zapravil priložnost, Triglav izpolnil cilj

Nogometaši Luke Koper so v 35. krogu PrveLige izgubili proti kranjskemu Triglavu z 0:1 (0:0). Koprčani bi si z zmago že zagotovili nastop v Evropi, a so zapravili lepo priložnost.

V tekmi, kjer bi Koprčani z zmago že gledali proti Evropi, so z zadetkom Burgarja v zadnjih trenutkih tekme slavili gosti in si dokončno zagotovili deveto mesto. Koprčani pa bodo tretje mesto skušali zadržati v nedeljo na tekmi v Mariboru, a za zanesljivo pot v evropska tekmovanja morajo v Ljudskem vrtu zmagati, saj Mura za njimi zaostaja le za točko, igra pa doma proti Celju.

V soparnem vremenu so gledalci videli v uvodnih 30 minutah sila povprečen nogomet. V 32. minuti pa je Dejan Burgar pobegnil koprski obrambi in s petih metrov streljal mimo gola. Tri minute pozneje se je Ivan Brečević dobro otresel spremljevalca v kazenskem prostoru Triglava, streljal s sedmih metrov, vratar gostov pa je v rokometnem slogu žogo izbil. V 41. minuti je Matej Pučko lepo podal do Srebrenka Posavca, ki pa je z glavo meril čez vrata.

Tudi v drugem polčasu so navijači bolj ali manj gledali poskuse domačih in disciplinirano igro gostov. Šele v 75. minuti je bilo tudi nekaj razburjenja na tribunah. Denis Popović je dobro izvedel kot, Brečević pa je po strelu z glavo zadel vratnico. Domači so stihijsko napadali, gosti pa so se dobro branili in tudi z dolgotrajnim ležanjem "kradli" čas. Kljub ne najbolj aktivni igri pa so tik pred koncem tekme povedli. Razpoloženi Burgar je stekel v kazenski prostor, najprej s strelom zadel okvir vrat, potem pa odbito žogo le spravil v koprsko mrežo. Čeprav je sodnik zaradi številnih prekinitev pokazal kar šest minut dodatka, pa Koprčani do izenačenja niso prišli.