Sreda, 21. 9. 2016, 23.08

Italijansko prvenstvo, 5. krog

Samir Handanović do nove zmage, Juventus je skočil na vrh

Samir Handanović | Foto Guliver/Getty Images

V 5. krogu italijanskega prvenstva je bilo na delu kar nekaj slovenskih nogometašev. Milanski Inter je s Samirjem Handanovićem prišel do tretje zaporedne zmage. Juventus je osvojil tri točke in na vrhu prehitel Napoli, ki je zgolj remiziral.

Po nekoliko presenetljivi zmagi nad Juventusom je Inter zmagal tudi na sredinem gostovanju pri Empoliju z 2:0. Oba gola je dosegel Argentinec Mauro Icardi. Slovenski vratar Samir Handanović je vrata Milančanov branil 90 minut.

Palermo je s Sinišo Anđelkovićem v postavi, na igrišču je bil od prve do zadnje minute, prišel do zmage z 1:0 v Bergamu proti Atalanti. Pri tej je od 65. minute igral Jasmin Kurtić.

Novo zmago je dosegel tudi Chievo, ki je v Veroni z 2:1 odpravil Sassuolo in skočil na četrto mesto. Tudi s pomočjo Valterja Birse, ki je bil na igrišču vso tekmo in prispeval podajo za zmagoviti gol. Boštjan Cesar tokrat ni dobil priložnosti za igro. Sedel je na klopi.

Josip Iličić je obsedel na klopi Fiorentine, ki je z 2:2 remizirala v gosteh pri Udineseju.

Igral ni niti Luka Krajnc, ki je s klopi videl poraz Sampdorie v gosteh pri Bologni z 0:2.