Sreda, 21. 9. 2016, 22.00

Nemško prvenstvo, 4. krog

Bayern zlahka končal niz Herthe, Köln se ne ustavlja, Kevin Kampl do točke

arjen robben | Foto Guliver/Getty Images

V nemškem prvenstvu je Bayern v Münchnu v sredo zlahka premagal do tega kroga stoodstotno berlinsko Hertho. Köln, ki je presenečenje sezone, je zmagal tudi v gosteh pri Schalkeju. Kevin Kampl je Bayerju Leverkusnu pomagal do točke proti Augsburgu.

Slovenski legionar Roman Bezjak je v torek odigral celotno tekmo s Hoffenheimom, ki je prek Andreja Kramarića povedel na začetku drugega polčasa. Ko se je že zdelo, da bodo gostitelji ostalih praznih rok, je globoko v sodnikovem podaljšku točko Darmstadtu priigral Denys Olijnyk.

Borussia Dortmund je s 5:1 v gosteh premagala Wolfsburg, do torkovih zmag sta prišla še Freiburg in Eintracht Frankfurt.

Bayern je v, vsaj glede na položaj na lestvici, derbiju kroga gostil Hertho, ki je bila do tega kroga stoodstotna. Zdaj ni več, branilec naslova jo je premagal s 3:0.

Kevin Kampl je odigral 90 minut za Bayer, ki je v Leverkusnu gostil Augsburg, a ga ni zmogel premagati. Tekma se je končala brez zadetkov. Bayer je imel na voljo enajstmetrovko, a je ni izkoristil.

Köln je brez pomoči Dominica Maroha, ki je poškodovan, premagal tudi Schalke v gosteh in je po štirih krogih z desetimi točkami tik pod vrhom.