ND Gorica NK Aluminij NK Tabor Sežana Druga liga

Petek, 27. 9. 2024, 18.31

Druga liga, 8. krog

Slovan tudi po osmih tekmah brez zmage, tokrat so ga premagali Pevnikovi

Robert Pevnik | Nogometaši Kety Emmi&Impol Bistrica, ki jih vodi Robert Pevnik, so v petek z 2:0 zmagali pri Slovanu. | Foto www.alesfevzer.com

Uvodno tekmo osmega kroga 2. SNL je dobila zasedba Kety Emmi&Impol Bistrica. V gosteh so bili varovanci Roberta Pevnika boljši od Slovana z 2:0.

V prvem polčasu je za vodstvo poskrbel Jaša Martinčič, pet minut pred koncem drugega polčasa pa je piko na i postavil Ivijan Svržnjak. Z zmago je Bistrica napredovala na deseto mesto, Ljubljančani ostajajo pri dnu in so še naprej brez zmage med drugoligaško druščino.

Vodilna Gorica bo v sobotnem delu sporeda gostovala pri Tolminu, isti dan bodo še tekme Drava – Triglav, Bilje – Brinje Grosuplje in Jadran Dekani – Ilirija.

V nedeljo bo drugouvrščeni Tabor iz Sežane gostil nogometaše Rudarja iz Velenja, tretji Beltinci pa bodo gostovali v Novem mestu pri Krki. V nedeljo bo še tekma četrto- in petouvrščenih ekip Dravinja – Aluminij.