Nedelja, 3. 9. 2017, 21.40

Druga liga, 5. krog

Razburljiv prekmurski derbi brez zmagovalca

Nafta | Foto Urban Urbanc/Sportida

Derbi 5. kroga 2. slovenske nogometne lige med Nafto 1903 in Muro je postregel z razburljivo predstavo, ki se je končala z 2:2. Za Muro, ki ostaja vodilna, je to prva tekma sezone, na kateri ni zmagala.

Druga liga, 4. krog

Obračun Nafte in Mure si je ogledalo 2200 gledalcev, ki so imeli kaj videti. S točko bodo bolj zadovoljni domači, saj so tekmo končali le z devetimi igralci. Domače je z igralcem manj v 42. minuti v vodstvo povedel Mateo Monjac, Mura je nato naredila preobrat, v 45. minuti je najprej zadel Luka Bobičanec, v 85. minuti, ko so gostitelji že igrali z dvema igralcema manj, pa še Rok Sirk. Tik pred koncem tekme pa je za neodločen izid poskrbel Leon Šeruga.

Tekma med Brdi in Bravom se je končala s 3:0 v korist Bricev, ki so prišli do prve zmage v sezoni, Jadran je gostil Roltek Dob in ga premagal s 3:2 ter se prebil tik pod vrh lestvice. Tam je bila doslej Drava, ki pa je danes, prvič v sezoni, izgubila na gostovanju v Radomljah z 2:3. Zdaj ima toliko točk - 10 - kot četrte Radomlje in pete Brežice. Vodi Mura s 13 točkami, Jadran jih ima 11.

Že v soboto so nogometaši odigrali štiri tekme tega kroga. Ilirija 1911 je z 2:0 premagala Fužinar, Zarica je prišla do svoje prve zmage sezone v Rogaški (2:0), Brežice so s 3:1 premagale Krko, Veržej in Tabor Sežana pa sta se razšla z 1:1.