20.06

Marijan Pušnik Miran Srebrnič

Sobota, 4. 8. 2012, 20.06

Celjani še naprej neporaženi

Nogometaši Gorice in Celja so se v 4. krogu 1. slovenske nogometne lige razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:1).

Celjski nogometaši tudi po štirih krogih ostajajo neporaženi. Po dveh zmagah so danes v Novi Gorici dosegli še drugi neodločen izid, čeprav so bili tudi blizu zmage, predvsem v prvem polčasu so bili boljši tekmec od Gorice. Ta zdaj s sedmimi točkami za točko zaostaja za Celjani.

Celjani so odločneje začeli tekmo, že v uvodnih minutah se je moral trikrat izkazati Vasja Simčič po strelih Marija Moćića v šesti, Marka Tuomasa Kolsija v 11. in Blaža Vrhovca v 12. minuti. V 20. minuti so bili znova blizu zadetka gosti. Po lepi globinski podaji Kolsija je Iztok Močivnik streljal le malo mimo leve vratnice.

V 30. minuti so Celjani, ki so bili precej boljši tekmec, zasluženo povedli. Kolsi je znova podal v globino, Gregor Bajde pa je iz težkega položaja žogo zabil pod prečko. Šele v 34. minuti so nase opozorili tudi Novogoričani, ko je z glavo poskusil Kris Jogan, izkazal pa se je Matic Kotnik.

Uvod drugega polčasa je minil praktično brez priložnosti. Prvi strel v okvir vrat so gledalci videli šele v 64. minuti, ko je poskusil Dejan Žigon z glavo, a se je izkazal Kotnik. Ta pa je moral žogo iz svoje mreže pobrati v 70. minuti, ko je Matija Širok z desne strani podal na drugo vratnico, kjer je bil najvišji Welle Ndiaye in izid izenačil.

Do same končnice tekme nato posebej nevarnih strelov ni bilo, na domači strani je enkrat poskusil Dino Martinović, na gostujoči pa Roman Bezjak. Slednji je bil v 89. minuti blizu zmagovitega zadetka, ko je z 18 metrov zatresel prečko, malce pozneje pa je okvir vrat stresel še Moćić.