Ponedeljek, 18. 7. 2022, 23.53

Evropsko prvenstvo v nogometu za ženske

Belgijke zadnje četrtfinalistke

Belgijska reprezentanca | Foto Reuters

Nogometašice Belgije so zadnje četrtfinalistke ženskega nogometnega evropskega prvenstva 2022 v Angliji. V ponedeljek zvečer so za napredovanje med osmerico najboljših z golom Tine de Caigny v 49. minuti dobile odločilno tekmo proti Italiji z 1:0 (0:0) in osvojile drugo mesto v skupini D.

V drugi tekmi skupine pa sta se Francija in Islandija razšli brez zmagovalca - 1:1 (0:1). Francozinje so povedle že po 43 sekundah z golom Melvine Malard, Islandkam pa je uspelo izenačiti v 12. minuti sodnikovega podaljška, ko je bila z bele točke uspešna Dagny Brynjarsdottir.

Tekma je bila zelo živahna, saj so Skandinavke preko Sveindis Jonsdottir v 11. minuti zadele prečko, neverjetno priložnost pa je v 41. minuti zamudila tudi Thorvaldsdottir. Sandy Baltimore je v 55. minuti vratnica preprečila, da bi zabila za 2:0.

Kljub temu, da na prvenstvu niso doživele poraza, so Islandke predčasno končale tekmovanje.

Belgija, ki se je prvič prebila v četrtfinale, se bo v petek za preboj med četverico pomerila s Švedsko.

Četrtfinale se bo sicer začel v sredo s tekmo med Anglijo in Španijo, v četrtek sledi obračun Avstrije in Nemčije, v soboto pa še dvoboj Francozinj in Nizozemk.