10.38

Barcelona Santos

Torek, 13. 12. 2011, 10.38

Barcelona - svetovni klubski prvak

Evropski klubski prvak Barcelona je na Japonskem postala še svetovni klubski prvak, potem ko je v finalu s 4:0 zmlela južnoameriškega prvaka Santosa.

Lionel Messi je v 17. minuti finala Barcelono popeljal v vodstvo 1:0. Le sedem minut kasneje je evropski klubski prvak znova udaril in po golu Xavija povišal na 2:0. V zadnji minuti prvega polčasa se je med strelce pri Barceloni vpisal še Cesc Fabregas. V 82. minuti je Messi dosegel svoj drugi gol na tekmi in Barcelona je proti Santosu povišala vodstvo na 4:0. Takšen je bil tudi končni rezultat tekme.

Prvaki šestih celin in pa predstavnik gostiteljice - Japonske - se potegujejo za naslov svetovnega klubskega prvaka. Leta 2009 in 2010 so turnir z najboljšimi nogometnimi klubi na svetu gostili Združeni arabski emirati (ZAE), letos pa tekmovanje poteka na Daljnem vzhodu. Evropski prvak Barcelona se je prvič predstavila v polfinalu, kjer je nadigrala katarski Al Sadd. Slednji je v tretji tekmi premagal japonsko Kašivo Reysol, in sicer po streljanju enajstmetrovk.