4 leta, 10 mesecev

avtogol

Sreda, 23. 9. 2015, 15.46

Avtogol, ki je osmešil lenega vratarja (video)

Vratar brazilskega kluba Macae Rafael je na gostovanju pri Botafogu storil tako veliko napako, da je postal posnetek zadetka prava spletna uspešnica. Privoščil si je redko viden avtogol.

O tem, česa vse so zmožni nogometni velemojstri, je imel v torek ogromno za povedati napadalec Bayerna Robert Lewandowski, ki je v devetih minutah dosegel kar pet zadetkov. Da pa tudi pri vrhunskih nogometaših občasno na plano pokukajo osnovnošolske napake, je še isti večer na drugi strani sveta pokazal Rafael. Prejeti avtogol je nekoliko spomnil na tistega, ki je v soboto zaznamoval srečanje med Zavrčem in Mariborom. Gnev mariborskih navijačev po spodrsljaju Jasmina Handanovića, a tudi zahtevni povratni podaji Marwana Kabhe, je moral biti velik. Kako so se potemtakem počutili šele privrženci Macaeja, saj si je njihov vratar na gostovanju v Rio de Janeiru privoščil nekaj, česar si vratar njegovega kova na tej igralni ravni resnično ne bi smel.

Ko mu je soigralec Igor Juliao v 10. minuti srečanja vrnil žogo, je ta proti njemu potovala mirno po tleh. Imel je več kot dovolj časa, da bi jo ukrotil, a mu ni uspelo. Še bolj kot njegova ponesrečena poteza pa je presenetil medel odziv, ko je ostal po napaki vkopan na mestu, žogo je v mrežo pospremil le še s pogledom.

Botafogo je premagal Macae z 2:1. Brazilski velikan, ki je lani nepričakovano izpadel iz prve lige, je po 28 nastopih v drugi brazilski ligi (Serie B) najvišje na lestvici, tako da se mu obeta vrnitev med brazilsko elito.