10.34

AC Milan Massimiliano Allegri FC Barcelona

Sreda, 13. 3. 2013, 10.34

Allegri: AC Milanu je za četrtfinale zmanjkalo le nekaj centimetrov

Trener AC Milana Massimiliano Allegri je po izpadu v osmini finala lige prvakov proti Barceloni poudaril, da jim je le nekaj centimetrov zmanjkalo za preboj v četrtfinale.

AC Milan je v Barcelono na povratno tekmo osmine finala prišel z dvema goloma prednosti, ki sta bila izničena v prvem polčasu, ko je za dvojček poskrbel Lionel Messi. Četrtfinalist je bil odločen v drugem polčasu, ko sta zadela še David Villa in Jordi Alba. A zgodba bi se lahko razpletla drugače, če bi v prvem polčasu, le dve minuti pred drugim Messijevim golom, zadel Milanov M’Baye Niang.

"Pri napredovanju je zmeraj šlo za vprašanje centimetrov. Prek Nianga smo zadeli vratnico, nato pa nam je Messi zabil gol. Če hočeš igrati takšne tekme, potrebuješ noge, zato sem naredil takšen izbor. Če bi Niang zadel, bi mojo izbiro pohvalili. Sreča je bila na naši strani na prvi tekmi, ko se je odbita žoga znašla pred Boatengom, tokrat se je sreča obrnila proti nam, ko je Niang zadel vratnico. Ta poraz je za klub razočaranje, za navijače in za moje fante, saj so dali svoj maksimum in so upali, da bodo dosegli nekaj izjemnega. Bila je težka tekma, čeprav smo jo pustili odprto do konca in ko smo že izgubljali z 0:3, smo še imeli nekaj priložnosti, ki bi jih lahko bolje izkoristili," je po porazu z 0:4 na Camp Nouu povedal trener AC Milana Massimiliano Allegri.

Italijanski nogometni strateg, ki je svojo zgodbo v ligi prvakov v tej sezoni končal v osmini finala, bo od danes ves svoj fokus usmeril v italijansko prvenstvo, prek katerega si lahko AC Milan zagotovi igranje med evropsko elito v prihodnji sezoni: "V nedeljo se bomo srečali s Palermom in naš položaj v serie A je zdaj najpomembnejša stvar. Naš cilj je, da se v ligo prvakov vrnemo tudi v prihodnji sezoni. Pet naših igralcev je debitiralo v ligi prvakov. Tokratna tekma bo vsakemu pomagala rasti. To bo koristna izkušnja."