6.56

Roman Abramovič

Sreda, 25. 4. 2012, 6.56

Abramovič za naslov ponudil 10 milijonov

Če kaj, potem si bogati predsednik Chelseaja Roman Abramovič želi, da bi z londonskim klubom osvojil naslov evropskega prvaka. Zato ne čudi, da je za lovoriko obljubil bogato nagrado.

Ruski milijarder je na čelo Chelseaja sedel leta 2003 in londonski klub popeljal med najboljše v Angliji. V tem času so Londončani osvojili tri naslove angleškega prvaka, bili trikrat zmagovalci pokala FA in se dvakrat lovorike veselili tudi v angleškem ligaškem pokalu. A lovorike, ki so jo najbolj želi, Roman Abramovič še ni dočakal. Očitno je začutil, da je leto 2012 tisto, ki mu lahko izpolni željo. Že pred povratno tekmo polfinala lige prvakov v Barceloni, kjer so se Didier Drogba in druščina z junaško borbo prebili v veliki finale, ki bo maja v Münchnu, je nogometašem obljubil bogato denarno nagrado v primeru osvojitve naslova evropskega prvaka.

Če bo Chelsea evropski prvak, bo med nogometaše razdelil kar deset milijonov angleških funtov, kar znese 350.000 funtov na posameznika. Ni kaj, še dodaten motiv več, da Londončani pridejo do lovorike, ki je Chelsea v 107 letih obstoja še ni osvojil. Najbližje ji je bil leta 2008, ko je imel John Terry odločitev v svojih nogah, a je v Moskvi z enajstih metrov streljal čez gol in lovorika je odšla v roke Manchestra Uniteda. Glede na to, da Chelseajev kapetan v finalu zaradi nespametnega rdečega kartona proti Barceloni ne bo imel pravice nastopa, imajo Londončani še malce več možnosti za naslov, če smo malce hudomušni.