Thermometer Blue 0

Goran Dragić Goran Dragić Beno Udrih Miami Heat New York Knicks

Sreda, 16. 12. 2015, 20.25

Zadnjo besedo sta imela Dragić in Wade

Košarkarji Miamija so se na gostovanju v New Yorku veselili 15. zmage v tej sezoni. Dwyane Wade in Goran Dragić sta v zadnjem delu tekme dosegla vseh 15 točk Vročice.

Miami je šest minut pred koncem vodil z 89:85, takrat pa se je soj luči usmeril proti dvema košarkarjema Vročice. Goran Dragić in Dwyane Wade sta namreč dosegla vseh nadaljnjih 15 točk (104:98). Prvi zvezdnik Miamija jih je v tem delu dosegel deset od skupno 28, Dragić (met iz igre 6/15, prosti meti 3/4) pa pet od skupno 16. V zadnji četrtini je edini točki dosegel tudi Beno Udrih, ki je na parketu prebil le šest minut, medtem ko jih je njegov slovenski kolega kar 36.

"Nikdar ne veš, kako ti bo stekel met. Na prejšnji tekmi proti Atlanti sem imel veliko lepih metov, ki jih nisem zadel. Soigralcem sem rekel, da bodo proti Brooklynu našli želeni cilj," je po zmagi povedal Wade.

Miami je v New Yorku dosegel 15. zmago v sezoni, ki ga uvršča na četrto mesto v vzhodni konferenci, enako število skalpov pa imata tudi Chicago in Indiana, medtem ko ima Cleveland eno zmago več.

Veselil se je tudi Saša Vujačić z New York Knicks, ki so pred domačim občinstvom s 107:102 preskočili Minnesoto Timberwolves. Slovenski košarkar je dobil desetminutno priložnost, v tem času pa dvakrat zgrešil met iz igre in zadel dva prosta meta.

V zmagovite tirnice so se po porazu z Milwaukeejem spet vrnili prvaki. Golden State Warriors so namreč gladko odpravili Phoenix Suns, s 43 točkami pa je blestel Klay Thompson. Met iz igre je imel 15/12, od tega je zadel osem trojk. Zelo razpoložen pri metu je bil tudi prvi mož Bojevnikov Steph Curry, ki je zgrešil le štiri od 14 poskusov iz igre in tekmo končal pri 25 točkah. Trojnega dvojčka se je veselil Draymond Green. Dosegel je 16 točk, 11 skokov in 10 podaj.