11.18

Union Olimpija Fenerbahče

Četrtek, 22. 11. 2012, 11.18

Vidmar premagal Nachbarja, PAO pa Cantu

Košarkarji Uniona Olimpije so v 7. krogu evrolige zabeležili peti poraz. Tokrat je bil premočan turški Fenerbahče, ki si je zmago zagotovil že v prvem polčasu. Vidmar zmagal proti Nachbarju.

Po dobrem uvodu, ko je Olimpija prvih nekaj minut tudi vodila, so sledile črne minute in popolna prevlada Fenerbačeja. "Zmaji" so po koncu prve četrtine zaostajali za 10 točk, potolkel pa jih je predvsem Bojan Bogdanović, ki jim je nasul kar 14 točk. Najboljši strelec Olimpije v prvih desetih minutah Dylan Page (8). Tudi drugih deset minut ni steklo kot si je želela četa Saše Filipovskega. Prednost domačih je naraščala skozi celotno drugo četrtino, na koncu pa se ustavila pri +17. Če se prvi četrtini "zmaji" izgubili, je bilo drugače s tretjo. Igra Ljubljančanov se je nekoliko popravila, a ne dovolj, da bi se približali. Škripala je predvsem obramba. Fenerbahče, ki mu je Page v prvih treh četrtinah nasul 20 točk je ostala na varni razdalji 16 točk (64:48). Zadnji del tekme se je končal v skladu z videnim v prvih tridesetih minutah. Olimpiji misija nemogoče ni uspela, peti poraz v evroligi je bil neizbežen, končni rezultat 85:68 pa povsem realen.

V četrtek so bili aktivni tudi slovenski legionarji. Zoran Dragić je z Unicajo premagal Prokom in pri tem dodal 6 točk, 6 skokov in eno podajo. Saša Vujačić (MVP prejšnjega kroga) je izgubil na vročem terenu pri Olympiacosu, v statistiko pa vpisal 8 točk, 4 skoke in eno podajo, medtem ko je Erazem Lorbek (11 točk, 1 skok in 1 podaja) gladko odpravil Lietuvos Rytas. V petek igra Mirza Begić (Real Madrid) proti Himkiju, slovenski derbi v Turčiji med Bešitkašem (Gašper Vidmar) in Brose Basketsom (Boštjan Nachbar) je pripadel Turkom.