5 let, 8 mesecev

Union Olimpija Eurocup Riga Aleš Pipan Krka

Sreda, 17. 12. 2014, 22.45

Trener Olimpije takoj po evropski zmagi zaukazal pogled proti Novem mestu

Košarkarji Olimpije so s prepričljivo zmago proti Rigi uspešno končali uvodni del Eurocupa. Trener Aleš Pipan je svojim izbrancem hitro streznil glave in jim pred oči postavil Krko.

Tako Olimpija kakor Riga sta odigrali zadnji krog uvodnega dela Eurocupa oslabljeni, povrh vsega pa tekma ni imela za nobeno moštvo pravega tekmovalnega naboja. Ljubljančani so si napredovanje že zagotovili, pred dvobojem pa je bilo tudi že jasno, da bodo v drugi del krenili kot tretja ekipa iz skupine D.

Ne glede na vse te podatke so se Latvijcev resno lotili in jim odčitali učno uro košarke ter prednost povečevali iz minute v minuto. V 38. minuti so vodili z 32 točkami razlike (86:54), na koncu pa slavili zmago z 90:61.

Kar štirje košarkarji so se prebili čez mejo desetih točk, prijetno pa je presenetil vsega 18-letni Vasilije Vučetić, ki je izkoristil odsotnost Alena Omića in dosegel 13 točk.

"Kaj veliko ni povedati. Odigrali smo toliko, kolikor je bilo potrebno za normalno igro in zmago. Ni bilo nobenih travm. Oboji smo bili oslabljeni, bolje pa smo se znašli mi. Fantje so v obrambi odigrali dobro, v določenih obdobjih pa tudi v napadu. Visoka zmaga ne pomeni nič, je pa odraz dela in nam vliva optimizem za prihodnje tekme. To zmago smo že pozabili v trenutku, ko smo zapustili garderobo, kajti pred nami je težka tekma proti Krki," je za konec opozoril Pipan in fantom že uperil pogled proti Novemu mestu, kjer bodo gostovali v soboto v okviru lige ABA.